Kripto HaberleriAnalizEthereum (ETH) Genel Durum Değerlendirmesi

Ethereum (ETH) Genel Durum Değerlendirmesi

Takip et

En büyük birinci altcoin durumunda olan Ethereum özellikle Bitcoin’in sert düşüşlerinden sonra ciddi değer kayıpları yaşadı. Bitcoin’den sonra en güvenilen kripto para olan ETH, yatırımcısına ciddi zararlar ettirdi. Özellik Ağustos ayı içerisinde sert düşüşler yaşayan Ethereum, 250 dolar seviyelerine kadar gerileyerek 2018’in en dip noktasını gördü.

Ethereum’daki bu düşüşün milyon dolarlık yatırım toplayan ICOlardaki panik satışlarının etkisiyle olduğu birçok uzman tarafından tahmin ediliyor.

İlgili Haber
Ethereum'daki Sert Düşüşün Sebebi Ne?

Ethereum hakkında önemli toplantı

24 Ağustos tarihinde yapılan Ethereum’un alacağı önemli güncelleme hakkında toplantıda ciddi detaylar konuşuldu. Toplantıda işlem maliyetlerinden verimliliğin arttırılmasına kadar birçok konuya değinildi. Her ne kadar geliştirici ekibin bu konuda net bir karar alamadığı konuşulsa da Ekim ayında yapılması planlanan Constantinople Hard Fork Ethereum için büyük bir öneme sahip.

An itibarı ile 285 dolar seviyelerinde işlem gören ETH yaptığı 1440 dolarlık zirvesinin oldukça gerisinde. Bir sonraki önemli direnci olan 293 dolar seviyesi, 300 dolar seviyelerine yaklaşılabilmesi için en önemli direnç durumunda. Ancak unutulmamalı ki, genelde altcoinler Bitcoin’in hareketlerine göre tepki veriyor. Önümüzdeki süreçte Bitcoin’in ciddi bir şekilde yükselmesi veya düşmesi altcoinler üzerinde aynı etkiyi meydana getirecektir. Özellikle bu kritik süreçte altcoin yatırımı yaparken mutlaka Bitcoin hareketlerini izlemeniz tavsiye ediliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları