Ethereum

Ethereum (ETH) İçin Çile Bitiyor mu? Haberler Mart Ayına İşaret Ediyor

Ethereum ağındaki ölçeklenebilirlik sorununu bir noktaya kadar çözecek olan Optimism, sonunda geliyor!

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), son dönemde yüksek işlem ücretleri ile gündeme geliyor. Binance Smart Chain’in merkezsizlikten feragat ederek getirdiği düşük işlem ücretleri birçok yatırımcıyı memnun etse de ETH bu sorunu çözerek tartışmasız liderliği yeniden ele geçirebilir.

Ethereum İçin Optimism Tarihi Verildi

Ethereum ağındaki ölçeklenebilirlik sorunu ve saniyede gerçekleştirilebilecek sınırlı işlem sayısı, ücretlerin artmasının da temel sebebi. Ancak Reddit üzerindeki Ethereum kanalında paylaşılana ve Tobby Kitty’nin aktardığı bilgilere göre, Optimism güncellemesi Mart 2021 döneminde resmen geliyor.

Peki Optimism tam olarak ne sağlayacak? Tobby Kitty’nin de aktardığı üzere Optimism’in sunduğu saniyede 2.000’e varan işlem kapasitesi, ağdaki sorunu büyük ölçüde hafifletebilir. Optimistic rollups’larının Ethereum Virtual Machine ile çalıştırılabilmesi de ağı rahatlatacak bir başka faktör.

Ethereum ağındaki akıllı kontratlar bu durum sayesinde direkt olarak Optimistic Rollups’ları kullanabilecek ve ağın yükü bunu tercih eden uygulamalara göre azalacak.

Ethereum ağında en yüksek gas kullanımına sahip olan uygulamalardan Uniswap’in bile Optimism odaklı adım attığı ve UniPig adıyla bu uygulamayı denediği görülüyor.

Ethereum son dönemde işlem ücretleri ile çokça eleştirilse de yaz döneminde hayata geçirilmesi planlanan EIP-1559 ve Optimism, bunu büyük ölçüde noktalandırabilir.

Ethereum fiyatı ise bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla %1,1 artış ile 1.640 dolar seviyesinden işlem görüyor

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu