Kripto HaberleriEthereumEthereum (ETH) İçin Yeni Hedef İlan Edildi: Bu Sefer Destek Büyük

Ethereum (ETH) İçin Yeni Hedef İlan Edildi: Bu Sefer Destek Büyük

Takip et

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) tüm zamanların rekorunu tazelemesi tabii ki toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci altcoin Ethereum (ETH) için de heyecan getirdi.

ETH fiyatı 4.400 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı ancak bu yükseliş analistleri tatmin etmemiş gibi gözüküyor. Psikolojik bir direnç olarak görülen 5.000 dolar şu an birçok analistin dilinde ve yeni hedef çoktan belli olmuş gibi gözükmekte.

Ethereum için Her Şey Hazır

Ethereum’u analiz eden ünlü Imler, 5.000 dolarlık fiyat hedefine kesin gözüyle bakıyor.

2018 yılında bazı analistlerin Ethereum için 20.000 dolarlık uzun vade tahmini bile yaptığı biliniyor.

Ethereum’un EIP-1559 güncellemesine kavuşması artık ağı deflasyonist bir yapıya soktu ve ne kadar işlem ücreti kullanılırsa o kadar ETH yakılmakta. Bu yönüyle BTC’nin stok-arz dengesinin bile önüne geçmeyi başaran Ethereum, ünlü analist ShardiB’ye göre “en büyük pozisyon alınacak” kripto para birimi.

Ethereum fiyatını destekleyen tek nokta ise analistlerin tahminleri değil. 3 aylık vadeli işlemlerin oranlarına bakıldığında 4.300 dolardan 3.900 dolara kadar olan düşüşte bile long pozisyonların azalmadığı görülüyor.

Opsiyon piyasası da alım emirleri ile ön plana çıkmakta ve şu an Ethereum için her şey olumlu gözükmekte. Korku ve Açgözlülük Endeksi de hala yükseliş şansı olduğuna işaret ediyor ve spot, vadeli ve opsiyon piyasalarının verileri ile birlikte ETH fiyatında patlama görmek mümkün.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları