Ethereum

Ethereum (ETH) Kurucu Ortağı Vitalik Buterin’den NFT İtirafı!

Buterin, NFT'leri kaçırdığını itiraf etti!

Dünyanın en zengin genç isimlerinden birisi olan ve Ethereum (ETH) gibi büyük bir ekosistemi hayata geçiren Vitalik Buterin, kesinlikle öngörü yeteneği ile de tanınmakta.

Buterin, akıllı kontratlar ile bütün bir DeFi ekosistemine hayat verip DeFi dünyasının daha büyüyeceğini belirtse de bu dünyanın içerisindeki bir gelişmeyi tahmin edememiş gibi gözüküyor.

İlgili Haber
DeFi Sektörü Rekor Kırıyor: Ufukta 140 Milyar Dolar Görüldü

Buterin, 2022’ye girer girmez birçok ünlünün yaptığı gibi gelecek yıl planlarını değil, geçmişe dönüp geçmişte yaptığı açıklamaların bazılarını anlattı ve bunların öz değerlendirmesini yaptı.

2015 yılında ETH piyasaya sürülmeden Bitcoin (BTC) hakkında oldukça olumlu tahminlerde bulunan Buterin, bunun aslında İran, Arjantin, Çin ve Afrika gibi ülkelerin zengin vatandaşlarının sansürden kaçmasını sağlayacağını vurgulamıştı. Buterin’in bu tahmini kısa sürede gerçek oldu.

Buterin buna ek olarak yılın ilk gününde yaptığı açıklamada Arjantin’de hem kripto para hem de stablecoin kabulünün yüksek olduğunu ve insanların artık USDT ile işlem yaptığını da hatırlattı. Buterin bu iki başarılı tahmininden sonra ise bir başarısız tahmin paylaştı.

Buterin Bu 2 Gelişmeyi Kaçırdı

Ethereum’un whitepaper dokümanında DeFi gelişimini tahmin eden Buterin, NFT‘leri ise aklına getirememişti.

Buterin, yayınladığı gönderisinde de DeFi dünyasını bildiğini ancak NFT’leri tamamen kaçırdığını aktardı. Buterin, kaçırdığı en büyük şeyin ise DAO yönetimleri olduğunu aktardı.

Buna rağmen ünlü ismin şimdi saydığı ve kaçırdığı her şeye liderlik eden bir ekosistemi üretmiş olması, kendisinin ne kadar başarılı olduğunu göstermekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu