Ethereum

Ethereum (ETH) Madencileri “Darbe” Hazırlığında mı? Tarih Belli Oldu

Ethereum madencileri 1 Nisan tarihinde harekete geçiyor.

Ethereum (ETH) ağındaki işlem ücretlerinin rekor seviyelere ulaşması, ağa ve ETH’ye ciddi anlamda zarar veriyor. Ethereum fiyatı bütün bu gelişmelere ve zorluklara rağmen 2021 yılının başından bu yana ciddi bir yükseliş elde etse de uzmanlar büyük bir potansiyel kaybı yaşandığını vurgulamakta.

İlgili Haber
Ethereum (ETH) İçin Çile Bitiyor mu? Haberler Mart Ayına İşaret Ediyor

Ethereum Madencileri Kazan Kaldırdı

Ethereum geliştiricileri ise bu sorunu bir an önce çözebilmek için EIP-1559 güncellemesini kabul etti ve bunun Temmuz 2021 döneminde aktif edileceği biliniyor. Ethereum madencilerinin gelirinin %30’luk kısmını alması ve yakmak adına piyasadan ETH alımı için kullanılacağı bilinen bu güncelleme, madencilerin tepkisini çekmekte. Aslında yıllardır madencilerin onay vermemesi nedeniyle hayata geçirilemeyen bu güncelleme, şu an neredeyse hazır.

Ethereum madencilerinin ise Vitalik Buterin’e ve geliştiricilere katılmadığı vurgulanmakta. Ethereum ağı madencilerinden olan Red Panda Mining ise, madencilerin bu duruma karşı çıkması gerektiğini vurgulayarak tam olarak darbeye davet etti.

Red Panda Mining, “eğitsel amaçlarla”, madencilerin ellerindeki hash’i toplu bir şekilde Ethermine.org’a taşıması çağrısında bulundu. Bunun 1 Nisan tarihinde 51 saatlik yapılması gerektiğini belirten Red Panda Mining, aynı zamanda diğer madencilik havuzlarını etiketledi.

Bazı kullanıcılar ise Ethereum madencilerine cephe alınmasının, ağın bölünmesi ile sonuçlanabileceğini vurgulamakta. Daha önce benzer bir durum Bitcoin ağında yaşanmış ve Bitcoin Cash ortaya çıkmıştı. Böyle bir durumda madencilerin ve geliştiricilerin inatlaşması, gerçekten de yeterli hash elde edilmesi ile ağın bölünmesine yol açabilir.

Bunun ETH’yi nasıl etkileyeceği ise 1 Nisan tarihiyle görülebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu