BitcoinEthereum

Ethereum (ETH) Madenciliği Bitcoin (BTC) Madenciliğini Resmen Solladı!

Bu yıl ETH madencileri için çok karlı geçti.

Bu sene tam anlamıyla Ethereum baharı yaşandı. ETH fiyatı tüm zamanların en iyi değerini gördü, yatırımcısını hiç olmadığı kadar memnun etti.

Öte yandan Çin’deki kripto para baskıları özellikle Bitcoin üzerinde yoğunlaşmışken Ethereum madencilik konusunda aynı kan kaybını yaşamadı.

ETH madencileri de en az yatırımcılar kadar güzel kazançlar elde ettiler. Bu da BTC ile ETH madencileri arasında belirgin bir gelir farkı ortaya koydu.

Ethereum madencileri açısından özellikle geçen sene ve bu sene çok daha karlı geçti. ETH madencilik faaliyetlerinden toplamda 17 milyar dolar gelir elde edilirken bu rakam Bitcoin madencileri için 13.6 milyar dolarda kaldı.

Öte yandan Bitcoin madencilik volatilitesi %28 iken ETH için bu oran %47 oldu.

Günlük gelirlerdeki bu farklılık da haliyle ETH madencilerinin gelirlerindeki en büyük rolü üstlendi.

Bu oranı dolar cinsinden ifade etmek gerekirse BTC madenciliği için günlük ortalama gelir 45 milyon dolar iken ETH için bu rakam 56 milyon dolara ulaştı.

Tüm bunlara ek olarak ETH madencilerinin gelir artışında ETH fiyatının da öncü bir etken olduğunu unutmamak gerekiyor. Haliyle ağda işlem gönderme oranı arttıkça madencilik geliri de bu durumdan büyük ölçüde etkileniyor.

Ayrıca merkezi olmayan finans ve NFT’lerin artan popülaritesi de ağda ücretlerin artışını sağlarken madencilerin de kazancına kazanç ekledi. Buna karşın işlem ücretleri Bitcoin için toplam madenci gelirine sadece %1 katkıda bulundu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu