Ana SayfaAnalizEthereum (ETH) Tarihi Rekorunu Kırdı! Önemli Seviyeler Neler?

Ethereum (ETH) Tarihi Rekorunu Kırdı! Önemli Seviyeler Neler?

Takip et

Bitcoin’in rekor üstüne rekor kırmasından sonra tüm gözler en büyük ikinci kripto para olan Ethereum’a çevrilmişti. Uzunca bir süredir ETH’de olan rekor beklentisi geçtiğimiz günlerde gerçeklemiş olsa da sonrasında olan 400 dolarlık düşüş fiyatı 1000 dolar seviyelerine kadar geriletmişti.

Bu seviyelerden sonra tekrar yükseliş ivmesi yakalayan ETH, yayın saatine göre 1450 dolar seviyelerini görerek yeni rekor seviyesine ulaşmış oldu. Son 24 saat içerisinde yatırımcısına yüzde 15 oranında kazanç sağlayan ETH yükselişlerine devam ettikçe altcoinlere akan para miktarı da artıyor.

Ethereum rekor seviyelere ulaşırken Bitcoin’in piyasaya hakimiyetinin de yüzde 62 seviyelerine kadar gerilemesi, altcoinlere akan paranın bir göstergesi.

Her ne kadar ETH kadar yükseliş yönlü tepki gösteremese de yukarı yönlü hareket eden başlıca altcoinlerin de ETH’nin yukarı yönlü hareketlerine devam etmesi durumunda ciddi yükselişler yaşayacağı öngörülüyor.

Ethereum (ETH) 4 Saatlik Grafik

Mevcut durumda 1500 dolar seviyelerinde psikolojik direnç seviyesi olurken fibonacci seviyelerine göre 1600, 1700 ve 1780 dolar seviyeleri önemli dirençler olarak görülüyor. Özellikle son hareketi ile bir çanak formasyonu yapan ETH fiyatında, formasyonun gerçekleşmesiyle önümüzdeki günlerde/haftalarda 1780 dolar seviyelerine kadar hızlı bir ivmelenme görülebilir.

Ancak unutulmamalı ki; rekor seviyelerden yatırım yapılması risk olarak görülüyor ve uzmanlar, rekor seviyelerinde satış baskısının olabileceğini ve ciddi silkelemeler görülebileceğini ifade ediyor. Bu sebeple zirve fiyattan yatırım yapmadan, geri çekilme hareketlerini bekleyerek ve destek seviyelerinden yatırım yaparak strateji uygulamak en doğru hamle olacaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları