Kripto HaberleriBitcoinEthereum (ETH) Yatırımcılarını Bekleyen Riskler Neler? Morgan Stanley Raporu

Ethereum (ETH) Yatırımcılarını Bekleyen Riskler Neler? Morgan Stanley Raporu

Takip et

ABD’nin önce gelen bankaları arasında yer alan Morgan Stanley “Kripto Para Birimi 201: Ethereum Nedir?” başlıklı raporunda Ethereum‘a ilişkin risklere dikkat çekti.

Çok sayıda Ethereum’un, az sayıda cüzdanda bulunmasının merkeziyetsizliğe zarar verdiği belirtilen raporda, bunun Bitcoin’e kıyasla daha yüksek volatilite riski doğuracağı belirtildi.

Denny Galindo liderliğinde analistler, Ethereum’un Bitcoin’den daha az merkeziyetsiz olduğunu ifade etti.

“Bitcoin’de en iyi 100 adres Bitcoin arzının %14’üne sahipken, Ethereum’da bu oran %39.”

Pazar Payı Tehlike Altında

Ethereum pazar payının rakiplerin tarafından tehdit edildiği belirtilen raporda şu ifadeler kullanıldı;

“Ethereum şu anda merkezi olmayan finans alanında ve NFT sektöründe baskın bir pazar payına sahip. Ancak Ethereum’a meydan okuyan rakipler çoğaldıkça bu pay azalabilir. BSC, Solana ve Cardano başlıca rakipler arasında.”

Regülasyon Riskleri

Ethereum’un pazar payının büyük bir kısmını oluşturan DeFi ve NFT alanının daha fazla regülasyon riski ile karşı karşıya olduğu belirtilen raporda, bu alanları kısıtlayan düzenlemelerin Etheruem üzerindeki işlemleri azaltacağı ve ETH talebinin azalmasına neden olabileceği vurgulandı.

Ölçeklenme

Ethereum’un Bitcoin’den daha hızlı büyüdüğü belirtilen raporda, bunun oluşturduğu risklerden kaçınmak için ölçeklenebilirliğinin bir an çözülmesi gerektiği hatırlatıldı.

“Yüksek işlem ücretleri ölçeklenebilirlik sorunları yaratıyor ve kullanıcı talebini tehdit ediyor.”

Raporda son olarak  Ethereum volatilite riskine dikkat çekilerek, 2018 yılından itibaren Ethereum’un Bitcoin’den %30 daha fazla volatil olduğu belirtildi.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları