blank
Ethereum

Ethereum (ETH) Yeniden 2.000 Dolar Üstünü Gördü: ETH Yatırımcılarını Ne Bekliyor?

Ethereum fiyatı tüm zamanların rekoruna adım adım ilerliyor.

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), yeniden 2.000 dolar seviyesinin üzerine kadar çıktı. Ethereum fiyatının neredeyse %30’luk düşüşü fiyatı 1.500 dolara kadar çekse de toparlanması çok uzun sürmedi.

Kurumlar ETH Alıyor

ETH/USD paritesi bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 2.000 dolardan işlem görüyor ve son 7  gün içerisinde %25 yükseldi. Bu yükselişte Coinbase Pro kripto para borsasından çıkan yaklaşık 400.000 adet ETH etkili olmuş olabilir. Coinbase Pro’dan başka cüzdanlara gönderilen özellikle BTC ve ETH’lerin genellikle kurumsal yatırımcılar tarafından yapılan alımlar olduğu biliniyor.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju da konu hakkında yaptığı açıklamada Coinbase’den çıkan 400.000 Ethereum’un kurumsal yatırımcının dipten alım yaptığına işaret ettiğini belirtti.

ETH fiyatının hareketlenmesine Bitcoin de karşılık verdi ve son 7 günde %15 yükseliş elde etti. BTC fiyatı basın saati itibarıyla özellikle ABD’deki kripto para borsalarında 60.000 dolar seviyesinden işlem görüyor. ETH ve BTC fiyatında görülen bu hareketliliğin ise Coinbase‘in listelenme haberi ile ilgisi olabilir.

Coinbase, 14 Nisan tarihinde halka arz olacağını resmen duyurdu. COIN sembolü ile Nasdaq Global üzerinde alınıp satılabilecek olan Coinbase’in halka arzının inanılmaz bir etki yaratması bekleniyor.

ETH fiyatının 2.068 dolar olan tüm zamanların rekorunu kırması ise 3.000 dolara doğru hızlı bir yükselişi beraberinde getirebilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu