Ethereum

Ethereum Hard Forkunun Yapılamaması Belirsizliğe Sebep Oldu

Ethereum hard forkunun gerçekleşmemesi sonrasında piyasada belirsizlik oluştu.

Ethereum hard forkunun yapılacak olduğu tahmin edilen Ocak ayının ortalarında kripto paralar arasında belirli bir yer edinmiş olan Ethereum kısa süre içerisinde binlerce farklı yatırımcının ilgisini çekti ve binlerce farklı yatırımcı kripto para alma tercihlerinde Bitcoin ile beraber Ethereum tercih etti. Ethereum’un tercih ediliyor olmasının arkasında yatan sebeplerden birisi ise Ethereum hard forku sonrasında fiyatının çok artabilecek olduğu beklentisinin oluşması ve bu beklentiye bağlı olan yatırımcıların kripto para almak için gösterdikleri ilgi oldu.

Ethereum hard forkundan sonra belirsizlik ortaya çıktı

Ethereum hard forkundan sonra ortaya çıkan belirsizliğin çok büyük olması, yatırımcıları kripto para sektöründe farklı koinler almalarına sürükledi. Koin tercihinde farklı koinleri tercih eden yatırımcılar, Ethereum hard forkundan ortaya çıkan bir takım belirsizliklerin Bitcoin’e yönelik ilgiyi arttırmak zorunda kaldığını gösteriyor. Bitcoin fiyatının sürekli değişen fiyatlarda olması, piyasa hacminin sürekli değişiyor olması ve Ethereum’a kıyasla daha fazla yatırımcı bulunuyor olması BTC’nin piyasa hacminin yüksek olmasına ve piyasada hard fork benzeri olaylardan en az oranda, bazen de en fazla etkilenmesine sebep oluyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu