Ethereum

Ethereum Kritik Seviyeye Yaklaşıyor 200 Doların Altına Düşer Mi?

Bitcoin'deki düşüş en çok ETH'yi vurdu.

Nexo

Bitcoin’in gece yarısı 10.000 dolar altını görmesi ile beraber ETH‘de ciddi düşüşler yaşandı. En büyük altcoin olan Ethereum, piyasada bu düşüşlerden en fazla etkilenen kripto paralardan birisi oldu.

Geçtiğimiz haftalarda 350 dolar seviyesinin üzerine çıkmasıyla yatırımcısını sevindiren Ethereum an itibarı ile yüzde 20’den fazla bir değer kaybı ile 217 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Bazı borsalarda 200 dolar seviyelerine kadar gerileyen ve buradan seken Ether fiyatında, 200 doların altına düşülürse daha büyük düşüşler görmek mümkün. Bitcoin’deki düşüşler devam ederse ETH’nin 200 dolar altına düşmesi bekleniyor.

Bu düşüşten sonra 350 dolar seviyelerini geçmesi ile yatırımcıların ve madencilerinin güvenini kazanan Ether, piyasadaki en ufak düşüşte en fazla olumsuz etkilenen coin oldu ve kazandığı güveni tekrar kaybetti.

Yüzde 66 seviyelerine yaklaşan Bitcoin hakimiyeti gösteriyor ki piyasadaki en güvenli liman her zaman olduğu gibi yine Bitcoin. Öte yandan BTC hakimiyetinin ancak yüzde 40-45 seviyelerine düşmesinden sonra altcoinlerde bir artış olmasını bekleyen uzmanlar, bu dönemde altcoin yatırımı yaparken çok dikkatli olunmasını öneriyor.

Ethereum fiyatını anlık olarak takip etmek için tıklayın.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı