Kripto HaberleriEthereumEthereum Kurucusu Vitalik Buterin Ethereal 2020 Zirvesine Damgasını Vurdu

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin Ethereal 2020 Zirvesine Damgasını Vurdu

Takip et

7 Mayıs’ta düzenlenen Ethereal 2020 zirvesine katılan Ethereum CEO’su Vitalik Buterin coronavirüs etkilerinin merkezine aldığı Ethereum ile ilgili iddialı açıklamalarda bulundu.

Tüm dünyayı her anlamda olumsuz etkileyen pandemi şu ana kadar yaklaşık 4 milyon insana bulaştı ve 272 bin kişinin ölümüne neden oldu. Sağlık sektörünün yanı sıra eğitim, gıda, turizm ve ekonomi sektöründe de ciddi kan kayıpları yaşandı. Buterin ise olaya farklı bir açıdan yaklaşarak 2008 yılı ile pandemi sonrası dönemi karşılaştırdı ve iki dönem arasında önemli bir benzerlik ilişkisi kurdu.

2008 kayıtlarına Büyük Buhran olarak geçen ekonomik krizle coronavirüsün yol açtığı ve çok daha büyük etkilere yol açan krizin bir noktada benzerlik gösterdiğini ifade eden Buterin, 2008 krizinin Bitcoin’i yarattığını pandemi kaynaklı krizin ise kripto paraların yıldızını parlatacak bir etkiye sahip olduğunu dile getirdi.

Genç CEO’ya göre söz konusu kriz ortamı geleneksel finansal sistemin güven kaybı yaşamasına sebep olurken kripto paralara olan ilgi ve güveni artırdı. Buterin ayrıca içinde bulunduğumuz krizin etkilerinin süreceğini ve söz konusu kriz ortamında Ethereum’un ulusları birbirine bağlayacak birleştirici bir güç olacağını iddia etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları