binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerEthereum Spot ETF Başvurusu Olan Şirketlerden Biri, SEC'e Bu Ürünlere Şimdilik Onay...

Ethereum Spot ETF Başvurusu Olan Şirketlerden Biri, SEC’e Bu Ürünlere Şimdilik Onay Vermeme Çağrısı Yaptı! İşte Nedeni

Ethereum Spot ETF başvurucu şirketlerinden biri olan Bitwise'ın yöneticisi, SEC'e bu ürünlere şimdilik onay vermeme çağrısı yaptı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para endeks fonlarının önde gelen sağlayıcılarından Bitwise Asset Management, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) Ethereum spot ETF’lerinin onayını Aralık ayına kadar ertelemeye çağırdı.

Firmanın Baş Yatırım Sorumlusu Matt Hougan, varlık yönetimi endüstrisinin şu anda bir Ethereum ETF’sinin geliştirilmesine gereken ilgiyi gösteremeyecek kadar Bitcoin ürünleriyle meşgul olduğuna inanıyor.

Spot Bitcoin ETF’si Bitwise Bitcoin ETF’yi (BITB) 11 Ocak’ta piyasaya süren Bitwise, şu anda 2 milyar doların üzerinde varlığı yönetiyor ve en büyük ETF’ler sıralamasında beşinci sırada yer alıyor. Firma 28 Mart’ta, spot Ethereum ETF’sini listelemek için SEC’e S-1 ve 19-b4 formlarını sundu.

Hougan, birçok Kayıtlı Yatırım Danışmanının (RIA) Bitcoin’deki halving öncesi yatırım yapmaya istekli olduğunu ve bunu önemli bir katalizör olarak gördüğünü belirtti. Hougan, son zamanlardaki düşük performansına rağmen birçok kişinin şu anda Bitcoin madencilik sektöründeki fırsatları araştırdığını da sözlerine ekledi.

Hougan, mevcut talep artışının yarılanmadan daha kritik olduğunu ekledi. Uzmana göre yarılanma yıllık 10 milyar dolarlık arzı ortadan kaldıracakken, ETF’ler ilk iki ayda 10 milyar dolarlık net yeni akış çekti. ETF’ler her gün 8.000 ila 10.000 Bitcoin almaya devam ettiği ve madenciler sadece 900 (yakında 450 olacak) ürettiği sürece, uzun vadeli cüzdanlar satmayı kabul edene kadar fiyatın artması gerektiğini belirtti.

İlgili Haber  Binance CEO'su Richard Teng'den Güney Kore'ye Planlanmamış Gizemli Ziyaret: Amaç Ne?

Bitwise ayrıca Ethereum spot ETF’leriyle de yakından ilgileniyor ve bu alanda önemli bir katılımcı olmayı hedefliyor. Hougan, bir Ethereum ETF’sinin nihai onayına olan güvenini belirtti, ancak bunların Mayıs ayında onaylanmasına ilişkin piyasa konsensüsünün olası olmadığını öne sürdü. Geleneksel finans sektörünün (TradFi) hala Bitcoin’i sindirmekte olduğuna ve bir sonraki adım için hazır olmadan önce kripto sektörü hakkında rahat etmek için zamana ihtiyacı olduğuna inanıyor.

Hougan, yatırımcıların ve danışmanların önünde sonunda Bitcoin ile başlayıp Ethereum gibi diğer varlıklara geçerek kripto piyasasının daha fazlasına maruz kalmak isteyeceklerine olan inancını dile getirerek sözlerini tamamladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail