AnalizEthereum

Ethereum’da 800 Dolara Doğru – Detaylı ETH Analizi! Fiyat Nereye Gidecek?

Dalgalı bir fiyat sergileyen ETH, artık 700 doların üzerini görebilecek mi?

Kripto piyasasında altccoinlerin lideri olan Ethereum (ETH), geçtiğimiz üç gün içerisinde Bitcoin’deki düşüşe de bağlı olarak %10’un üzerinde değer kaybetti. Ancak bugün bu değer kaybının yarısından fazlasını geri alarak yatırımcılarını ve tabi ki de altcoin yatırımcılarının yüzünü güldürdü.

Yıl sonunun yaklaşması ve son zamanlardaki sert fiyatlamalardan sıkılan yatırımcılar, ETH fiyatının yükselmesini ve büyük bir altcoin boğası başlatmasını bekliyor. Öte yandan ABD’den gelen SEC kararlarıysa kripto para yatırımcılarını korkutmaya başladı. Bütün bu olaylar içinde Ethereum (ETH) fiyatlanmaya devam ediyor.

Günlük Görünüm

Yayın saati itibariyle 627 dolar üzerinden alıcı bulan Ethereum (ETH), bugün hem yatay hem de yükselen trend çizgilerinin kesiştiği 590 dolardan destek buldu. ETH, önümüzdeki iki günün mum kapanışını 623 dolar üzerinde yapması halinde ilerleyen günlerde 648 dolar direncine ilerleyebilir.

Grafiğe geniş bir açıdan bakıldığında fiyatın yükselen bir kama içerisinde olduğu görülüyor. Ancak yükselen kama formasyonları genellikle düşüş trendi içerisinde görülmesi nedeniyle burada pek mantıklı gelmiyor. Biz yine de burada bulunan beyaz trend çizgilerine dikkat etmeliyiz. Bu beyaz trend çizgilerinden altta olanı bugün test ettiğimize göre önümüzdeki günlerde de üstte olan 680 – 690 dolar civarına çıkmamız muhtemel görünüyor.

Bu görüşler dışında fiyatın alttaki beyaz trend çizgisi altında mum kapanışı yapması fiyatın düşününe işaret edebilir. Bu düşüş sırasında 568 – 573 dolar aralığı olan yeşil alan altında stop olunabilirken ara desteklerde de parçalı alım yapılabilir.

Ethereum (ETH) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Ayrıca bu tarz bir düşüşte fiyatın tepki alabileceği önemli MA20 (600 $) ve MA50 (540 $) seviyeleri alım yapmak isteyenler için bir fırsat olabilir.

4 Saatlikte Önemli Seviyeler!

Ethereum (ETH), bu zaman aralığındaki grafiğinde daha önce direnç olarak iyi bir şekilde çalışan 592 dolarlık seviyeden bu sefer güzel bir destek almış görünüyor. Bu destekle birlikte ETH, kendini günlükte de bahsettiğimiz 623 dolarlık seviyenin üzerine atmış durumda.

An itibariyle MA20 (633 $) ile MA50 (626 $) aralığına sıkışan ETH fiyatı, MA20 üzerinde mum kapanışı yapması halinde 650 dolara doğru ilerleyebilir. Aksi bir durum olan MA50 altına düşmesi ise fiyatın 592 dolara tekrardan düşüşüne neden olabilir.

Ethereum (ETH) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Saatlikte Gerçekleşen W formasyonu Ve Sıkışan Fiyat!

Ethereum (ETH), dün 11:00 mumunda başlayan yaklaşık %8’lik gerilemeyi düşüş trendi sonunda gelmesiyle bilinen ikili dip formasyonuna (W formasyonu) çevirdi. Paralel düşüş kanalı içinde bulunan fiyat, çok net bir W formasyonunu tamamlayarak kendini önemli bir direnç alanı üzerine atmayı başardı.

Saatlik grafikte 625 – 627 dolar alanı üzerine kendini atan ETH, düşüş kanalının üst kanadıyla sıkışmış görünüyor. Bu sıkışma sonucunda fiyatın düşüş kanalını yukarı yönlü olarak kırması bekleniyor.

Ethereum (ETH) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

“Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğide değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu