Ana SayfaEthereumEthereum'da (ETH) "Birleştirme" İçin Beklenen Haber Geldi!

Ethereum’da (ETH) “Birleştirme” İçin Beklenen Haber Geldi!

Takip et

Ethereum Blockchain’inin uzun zamandır beklenen Proof-of-Work’ten Proof-of-stake’e geçişinden önce sondan bir önceki test ağı (testnet) birleşmesi başarıyla tamamlandı.

Sepolia, birleştirme işleminden geçirilecek üç açık test ağından ikincisiydi. Bundan sonra Goerli’nin de birleşmesi bekleniyor.

Ethereum Sepolia Test Ağı, Proof of Stake Sistemine Başarıyla Geçiş Yaptı

Sepolia ağı Terminal Toplam Zorluk (TTD) değeri 17.000.000.000.000.000 değerini aşmasının ardından Proof of Stake mekanizmasına geçiş yaptı.

Test ağında yaşanan birleştirme işleminin ardından herhangi bir kayda değer aksaklık bildirilmedi.

Sepolia birleşmesi iki aşamalı bir süreç olarak gerçekleşti. Ethereum, ilk olarak operatörlerin konsensüs katmanı ve yürütme katmanı istemcilerini birlikte güncellemeleri gerektiğini duyurdu. Bu daha sonra iki aşamayı etkinleştirdi. İki aşamadan biri Beacon zincirinde bir epoch seviyesinde ve ikincisi ise yürütme katmanında toplam zorluk derecesine ulaşılınca gerçekleştirildi.

İlgili Haber
Ethereum (ETH) İçin Hazırlıklar Son Hız Sürüyor: Merge İçin Yeni Adım!

Bu test ağı birleştirmesiyle birlikte Ethereum projesi bu yılın ilerleyen döneminde gerçekleşecek olan ana ağ güncellemesine bir adım daha yaklaştı. Ağın ilk test ağı birleşmesi olan Ropsten 8 Haziran tarihinde tamamlanmıştı.

Proof of Stake mekanizmasına geçiş ile birlikte ETH ağı üzerindeki madencilerin işlevi fiili olarak sona erecek. Bununla birlikte halen yeni ETH madenciliği cihazları piyasaya sürülmeye devam ediyor. Proof of Stake mekanizmasına geçişin ardından bu cihazların Proof of Work mekanizmasında devam edecek olan diğer ETH bağlantılı kripto paralar için kullanılacağı düşünülüyor.

ETH ağının PoS sistemine geçmesiyle birlikte enerji gereksiniminin oldukça düşmesi bekleniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları