AnalizEthereum

Ethereum’da (ETH) Boğa Sinyalleri Var! Tarih Tekerrür Edecek Mi? 4x Mümkün Mü?

Ethereum'lar borsalardan kaçmaya devam ediyor.

Kripto para borsalarında tutulan Ethereum’ların bir süredir soğuk cüzdanlara aktığını ve borsalardaki Ethereum arzının azaldığını paylaşmıştık.

Yatırımcılar ağustos ayından itibaren, Ethereum’larını Defi protokollerindeki akıllı sözleşmelere taşıyorlardı. Bu da borsalardaki arzın azalmasındaki en büyük etkendi.

Borsalardan Ethereum çıkışı hala devam ediyor. Ancak bu defa Ethereum’lar soğuk cüzdanlara akıyor. Bunun en büyük nedeni de Ethereum’da tüm zamanların en yüksek seviyesinin görüleceğine ilişkin beklentinin yüksek olması.

Analiz şirketi Santiment’e gör;

“Borsalarda tutulan Ethereum oranı düşüyor. Yatırımcılar Etheruem’larını soğuk cüzdanlara aktarıyor. Beş ay önce borsalardaki ETH oranı % 26.33 iken şuanda % 22.06. Bu durum ETH boğaları için en umut verici işaretlerden biri olmaya devam ediyor .”

Kaynak: Santiment

Santiment’in verilerine göre bu oran Kasım 2018’den itibaren görülen en düşük seviye. O dönemde fiyatın ilerleyen aylarda nasıl performans gösterdiğini aşağıdaki grafikte görülüyor.

2019 Yılındaki ETH Rallisi

Ethereum’un kasım 2018’den sonraki hareketine baktığımızda fiyatın aralık ayı itibariyle dip noktaya ulaştığı ve 80$’lı seviyelerden 360$’a kadar bir ralli başlattığını gözlemliyoruz.

Bu veriler ışığında Ethereum’da ATH seviyesinin görüleceğine ilişkin beklenti borsalardaki arzı azaltıyor diyebiliriz. Bunun bir boğa sinyali olduğunu düşünen yatırımcılar Ethereum stoklamaya devam ediyor. Tabii ki bu noktada Ethereum’un hareketinin başlayabilmesi için Bitcoin’in belirli seviyelerde konsolidasyonunu artırması ve fiyat oynaklığının azaltması gerekiyor.

Ethereum’un son günlerde BTC paritesindeki yükselişi de bize Bitcoin’den koparak yükselişin sürdürmek istediğini gösteriyor. Ancak Bitcoin’de 2-3 bin dolarlık sert hareketler dolaylı olarak Ethereum’un da fiyat hareketlerini sınırlandırıyor.

Günlük ETH/BTC grafiği
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu