Kripto HaberleriEthereumEthereum'da (ETH) Büyük Güncellemeye Adım Adım: Yeni Bir Dönüm Noktasına Ulaşıldı!

Ethereum’da (ETH) Büyük Güncellemeye Adım Adım: Yeni Bir Dönüm Noktasına Ulaşıldı!

Takip et

Ethereum’un onuncu ” Shadow Fork’u” Salı günü, beklenenden 26 saat önce hayata geçti.

ETH ağı yoğun enerji gerektiren Proof-of-Work protokolünden Proof-of-Stake protokolüne geçiş öncesinde testler yapmaya devam ediyor.

Hazırlık aşamasında Ethereum, verileri ana ağdan (mainnet) bir test ortamı ağına (testnet) kopyalayan bir dizi test ve shadow fork işleminden geçmektedir.

Ethereum, “Merge” Öncesi Bir Test Ağını Daha Hayata Geçirdi

Son fork, 15217902 numaralı blokta, Terminal Total Difficulty (TTD) 54,892,065,290,522,348,390.492 olarak geçersiz kılındığında gerçekleşti.

Son shadow fork, projeyi ETH’nin Eylül ayındaki mainnet yükseltmesine bir adım daha yaklaştırıyor. Üçüncü ve son testnet birleşmesi olan Goerli’nin 10 Ağustos’ta gerçekleşmesi bekleniyor.

Ethereum DevOps Mühendisi Parithosh Jayanthi, bu Shadow fork’un Goerli birleşmesinde kullanılacak sürümlere yakın sürümleri test edeceğini söyledi.

Jayanthi, bunun neden beklenenden daha erken gerçekleştiğine gelince, hashrate veya hesaplama gücünde süreci hızlandırabilecek belirgin bir değişiklik olduğunu ifade etti.

İlgili Haber
Madencilik Devi, Ethereum Güncellemesi Sonrasına Hazırlık Mı Yapıyor: Bu Altcoine Yatırım Açıklandı!

Bu işlem ana ağdaki son Shadow Fork olmayacak ve Ethereum, Merge’e kadar ana ağ Shadow Fork’larını yürütmeye devam edecek. Test sürecinde önemli bir glitch ile karşılaşılmadığı da belirtildi.

Bununla birlikte kripto para dünyasının önemli isimleri, özellikle de Michael Saylor gibi sıkı Bitcoin savunucuları, ETH ağının bu denli köklü değişiklikler gösterebilmesinin, bu altcoinin aslında bir menkul kıymet olduğuna kanıt teşkil ettiğini düşünüyor.

Saylor gibi BTC maksimalistleri, menkul kıymet olmayan tek kripto paranın Bitcoin olduğuna inanıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları