Kripto HaberleriAltcoinEthereum'da Sona Geliniyor! Shapella Yükseltmesinin Tarihi Belli Oldu!

Ethereum’da Sona Geliniyor! Shapella Yükseltmesinin Tarihi Belli Oldu!

Ethereum'da Sepolia Shapella yükseltmesinin tarihi belli oldu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

En büyük altcoin Ethereum‘da gözler Eylül ayında gerçekleşen Merge yükseltmesinden sonra merakla beklenen yükseltme olan Ethereum Shanghai/Shapella yükseltmesine çevrildi.

Mart ayında gerçekleşmesi planlanan Shanghai/Shapella yükseltmesiyle geliştiriciler, Beacon zincirinde stake edilen Ethereum’un geri çekilmesini sağlamak için hedefe yaklaşırken bu konuda önemli bir gelişme de yaşandı.

Ethereum (ETH) çekirdek geliştiricisi Tim Beiko bugün yaptığı paylaşımda , Sepolia Shapella yükseltmesinin 28 Şubat 04:00 UTC olarak planlandığını duyurdu.

Shapella olarak da bilinen Shanghai yükseltmesi stake edilen Ethereum’un çekilmesini sağlayan bir yükseltmedir ve Shanghai ve Shapella yaklaşmakta olan Ethereum hard forkunun isimleridir.

Ethereum Vakfı tarafından yapılan resmi duyuruya göre, Shapella (Shanghai/Capella) ağ yükseltmesi, 28 Şubat 04:04:48 UTC’de, epoch 56832 blok yüksekliğinde ve Sepolia test ağında etkinleştirilecek.

Mart ayında yapılması planlanan son yükseltmeye ulaşmak için, Ethereum geliştiriciler çok sayıda açık test aşaması planladılar.

Bu bağlamda Sepolia’da 28 Şubat’ta yapılacak test, yükseltmeyi uygulayan ikinci genel test ağı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Shapella/Shanghai, bu ayın başlarında zaten Zhejiang test ağında test edilmiş ve yapılan testler bazı küçük hataları ortaya çıkarmıştı.

Shapella’nın Sepolia ağındaki testinden sonra geliştiriciler, Mart ayında gerçekleşmesi beklenen Shanghai ana ağ lansmanından önce son aşama için Mart ayı başlarında Goerli ağında da bir test yapılacak.

Merakla beklenen Shanghai yüksletmesinden önce Ethereum fiyatı düşüş eğiliminde. 1.700 doların üzerine çıkan ETH son 24 saatte %1,53 oranında düşerek yazım esnasında 1,649 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları