Ethereum

Ethereum’da Zorluk Bombası Geliyor: Geliştirici Tarih Verdi!

Ethereum'da uzun bir süredir beklenen zorluk bombası için ETH geliştiricilerinden Tim Beiko bu sefer tarih verdi.

Bilindiği üzere Ethereum Blockchain ağı Proof of Work konsensüs mekanizmasını terk edip Proof of Stake mekanizmasına geçiş yapmayı hedefliyor.

“Birleşim” olarak adlandırılan ve ETH’nin yürütme ve konsensüs katmanlarını birleştirecek süreç halihazırda son aşamasında bulunuyor.

Ethereum Geliştiricileri Birleşim Sonrası Güncellemeler Üzerinde Çalışmaya Başladı

Ethereum core geliştiricilerinden Tim Beiko, paylaştığı blog yazısında Kiln testnetinin birleşim öncesi gerçekleştirilen son açık testnet olduğunu yineledi.

Beiko, Kiln testnetinin mevcut durumda adım adım izlendiğini belirtti. Kurtosis, Tenderly, Lido, Uniswap, EthStaker, Infura ve Blockdaemon gibi birçok proje halihazırda testnet üzerinde projelerini test ediyor ve geliştiriciler buldukları bugları düzeltiyor.

Beiko, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Ana önceliğimiz yenilenmiş bir test odağıyla birlikte ‘birleşim’ üzerinde olmaya devam ediyor. Önümüzdeki ay içerisinde uygulamaları tamamlamayı, çok sayıda kısa ömürlü devnet çalıştırmayı ve uygulama, altyapı ve araç sağlayıcılarından geri bildirim almayı umut ediyoruz.”

“Zorluk Bombası Haziran Ayında”

Dünyanın en büyük altcoininin önündeki pürüzleri temizleyip yoluna ne zaman devam edeceğine dair net bir tarih bulunmasa da uzun süredir sürekli ertelenen zorluk bombasının yakın bir zamanda hayata geçeceği öğrenildi.

Beiko, Ethereum madenciliğinin verdiği ödülleri azaltacak olan zorluk bombasının Haziran ayından itibaren başlatılacağını tahmin etti.

Bunun olmasıyla birlikte yeni üretilen ETH miktarı yani arz miktarı azalmış olacak.

Öte yandan tüm güncellemeler tamamlanıp ETH’nin Proof of Stake mekanizmasına geçiş yapmasıyla birlikte çevreci hale geleceği düşünülüyor. Ancak bunun için net bir zaman henüz yok.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Bumu haber mk


Başa dön tuşu