binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizEthereum'dan Sonra Sırada Solana ETF’leri Mi Var? Bloomberg Analisti Beklentilerini ve Muhtemel...

Ethereum’dan Sonra Sırada Solana ETF’leri Mi Var? Bloomberg Analisti Beklentilerini ve Muhtemel Engelleri Açıkladı!

Bloomberg ETF analisti James Seyffart Solana ETF'lerini piyasaya sürmenin zorlu olabileceğini iddia etti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD’de spot Bitcoin ETF‘lerinden sonra nihayet spot Ethereum ETF‘leri de onaylandı. Yatırımcılar ve piyasa şimdi de ETF’e sahip olacak bir sonraki altcoini konuşmaya başlarken en güçlü aday Solana (SOL) olarak karşımıza çıkıyor.

ETF adayı altcoinler arasında SOL dışında XRP ve Litecoin (LTC) gibi altcoinler de konuşulsa da en güçlü aday SOL olarak görülüyor.

Bu noktada Bloomberg ETF analisti James Seyffart‘tan SOL ETF’Lerine ilişkin yeni bir paylaşım geldi.

CNBC Fast Money tüccarı ve kripto yatırımcısı Brian Kelly’nin, Ethereum ETF’lerinin SEC tarafından onaylanmasının ardından sıranın Solana ETF’lerine geldiğini söylediği bir videoya yanıt veren Seyffart, Solana ETF’nin Ethereum dışındaki diğer altcoin ETF’lerinden daha fazla talep göreceğine inandığını söyledi.

İlgili Haber  Ethereum'da Ralli Bekleyen Bernstein Analistleri ETF Onayı Sonrası İçin Bu Altcoini İşaret Etti!

Seyffart, Solana ETF’lerinin diğer altcoin ETF’lerinden daha fazla talep göreceğini düşünse de Solana ETF’lerini piyasaya sürmenin zorlu olabileceğini iddia etti.

Zira SEC, ETH’de olduğu gibi ağın yerel tokeni SOL’un statüsünü tartışmıyor bile. SEC’in Coinbase, Binance ve Kraken gibi borsalara karşı açılan birçok davada SOL’u doğrudan bir menkul kıymet olarak sınıflandırdığına dikkat çeken analist, bu durumun SOL ETF’lerinin onay sürecini zorlaştırabileceğini savundu.

“Mevcut emsal/ihtiyaçlara dayalı olarak CFTC tarafından düzenlenen vadeli işlem piyasasının oluşturulmasının ardından birkaç yıl içinde bir Solana ETF’i gerçekleşecektir. Ancak FIT21 gibi kongre ve Pazar yapısı yasa tasarıları bunun daha hızlı gerçekleşmesini sağlayabilir.

Bir SOL ETF’nin diğer altcoinlere kıyasla en fazla talebi göreceğini düşünüyorum (BTC ve ETH dışında)

Ancak SEC, ETH’de olduğu gibi SOL’un yasal statüsü hakkında tartışmıyor.

SEC, Coinbase, Kraken ve diğerlerine karşı açılan davalarda açıkça “Solana bir menkul kıymettir” dedi. Bu durum SOL ETF’lerinin onay sürecini zorlaştırabilir ve kolaylıkla kayalıklı bir yol haline getirebilir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail