blank
EthereumHaberler

Ethereum’un (ETH) Toplam Piyasa Değeri, PayPal’ı Geride Bıraktı

Ethereum artık PayPal'dan daha değerli.

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), dünyanın en büyük ödeme şirketlerinden olan PayPal’ı geride bıraktı.

Ethereum’un Değeri, PayPal’ı Geçti

Ethereum fiyatı bugün Bitstamp kripto para borsasında 2.800 dolara ulaşarak tarihinde bir ilke imza attı. Ethereum’un toplam piyasa değeri de bu yükselişle beraber PayPal’ın toplam değerini geçti. Daha önce Bitcoin’in gerçekleştirdiği bu durumu şimdi ETH’nin de geçmesi aslında sektörün büyüme oranını gözler önüne koymakta.

ETH fiyatı sadece Nisan ayında %45 yükseliş elde etti ve bireysel yatırımcıya ek olarak kurumsal yatırımcının da sektöre akın ettiğini gösterdi. Bitcoin’in piyasa değeri 1 trilyon dolar seviyesinde gezinirken ve BTC fiyatı nisan ayında düşüş yaşarken ETH fiyatının rekor kırması da ilginin ETH’ye çevrildiğini gösteriyor. JPMorgan uzmanları ise Ethereum’un uzun vadede Bitcoin’i geride bırakabileceğini vurguladı. JPMorgan gibi bir bankanın böyle bir analizde bulunması ise şans eşeri gerçekleştirilmiş olmayabilir.

Buna ek olarak Ethereum’un EIP-1559 ve Ethereum 2.0 ile sorunlarının neredeyse hepsini çözecek olması, bunun için geleceğin çok daha parlak bir hal almasını sağlıyor. Ethereum özellikle EIP-1559 güncellemesi sayesinde deflasyonel bir yapıya sahip olacak ve BTC’nin blok ödülü yarılanması modelinin benzerini yansıtacak. Uzmanlar bu gelişme ile birlikte Ethereum fiyatında oldukça önemli yükseliş yaşanmasını bekliyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu