binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumEthereum'un Kurucu Ortağı Joe Lubin Ethereum ETF'leri Hakkında Konuştu: "Onaylanması Durumunda Bu...

Ethereum’un Kurucu Ortağı Joe Lubin Ethereum ETF’leri Hakkında Konuştu: “Onaylanması Durumunda Bu Sonuçlara Hazır Olun!”

Ethereum'un kurucu ortağı ve Consensys'in CEO'su Joe Lubin, yaptığı bir röportajda ETF'lerle ilgili açıklama yaptı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Aylar süren bekleyişin ardından, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) spot Ethereum borsa yatırım fonlarını (ETF’ler) onaylamaya hazır görünüyor ve Ethereum (ETH) için arz sıkıntısına yol açabilecek önemli bir talep artışına zemin hazırlıyor.

Ethereum Kurucu Ortağı, Ethereum ETF’lerinin Potansiyel Onayı ile Arz Sıkışmasını Öngörüyor

Ethereum’un kurucu ortağı ve Consensys’in CEO’su Joe Lubin, yaptığı bir röportajda ETF’lerle ilgili açıklama yaptı.

Lubin, yakın zamanda piyasaya sürülen ETF’ler aracılığıyla Bitcoin’e yatırım yapan kurumların, spot Ethereum ETF’leri onay aldıktan sonra varlıklarını Ethereum ile çeşitlendirmelerinin muhtemel olduğunu açıkladı.

“ETF’ler aracılığıyla Ethereum satın almak için oldukça büyük miktarda doğal, bastırılmış bir baskı olacak” dedi. Ancak bu talep, bu yılın başlarında onaylanan Bitcoin ETF’lerine kıyasla daha kısıtlı bir arzla karşılaşabilir.

Ocak ayında, spot Bitcoin ETF’leri onaylandığında, yetkili katılımcılar ETF’ler adına Bitcoin satın almaktan sorumlu firmalar borsalarda veya tezgah üstü işlemler yoluyla mevcut olan atıl paraları kolayca satın alabiliyorlardı.

Ancak Ethereum ile ilgili durum daha farklı. Zincir üzerindeki veriler, toplam Ethereum arzının %27’sinden fazlasının şu anda Ethereum ağında stake edildiğini, sahipleri için getiri sağladığını ve dolayısıyla doğrudan dolaşımdan uzak tutulduğunu gösteriyor.

İlgili Haber  Kripto Para Piyasası İçin Büyük Güne Son 4 Gün Kaldı: 2 Analist Görüşlerini Açıkladı

Lubin, merkezi olmayan özerk kuruluşlara atıfta bulunarak, “Ethereum’un büyük bir kısmı çekirdek protokolde, DeFi sistemlerinde ya da DAO’larda kullanılıyor” dedi.

Ethereum’un piyasa dinamikleriyle birleşen bu kilitli arz, Ethereum’un fiyatını ETF’lerden beklenen girişlere karşı daha hassas hale getirebilir.

Dahası, Ethereum ağındaki artan faaliyet, mevcut Ethereum arzının bir kısmının zaman içinde yakılmasını tetikleyerek mevcut arzı daha da sıkılaştıracaktır. Ethereum’un EIP-1559 yükseltmesinin getirdiği deflasyon mekanizması, dolaşımdaki Ethereum arzını sistematik olarak azaltarak kıtlığa katkıda bulunuyor.

Ethereum ETF’leri için senaryo, Bitcoin ETF’lerinin karşılaştığı arz baskılarına paralel olabilir veya hatta bu baskıları aşabilir.

Lubin, bu gelişmenin daha geniş çaplı önemini vurgulayarak, bunu Ethereum ve bir bütün olarak kripto para birimi endüstrisi için “derin bir dönüm noktası” olarak nitelendirdi.

*Yatırım tavdiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail