binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerKripto Para Piyasası İçin Büyük Güne Son 4 Gün Kaldı: 2 Analist...

Kripto Para Piyasası İçin Büyük Güne Son 4 Gün Kaldı: 2 Analist Görüşlerini Açıkladı

SEC, 23 Mayıs'ta kripto para piyasasın kaderini etkileyecek önemli bir karar verecek. Peki neler bekleniyor?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) önümüzdeki hafta içinde Ethereum ETF’lerinin onaylanması konusunda önemli bir karar verecek. Ancak, Finansal Profesyoneller Dijital Varlıklar Konseyi Başkanı Ric Edelman’a göre, kripto paralar için kapsamlı bir düzenleyici çerçevenin olmaması olumsuz bir sonuca yol açabilir.

Ünlü bir yatırımcı ve kişisel finans yazarı olan Edelman, kararda bir erteleme daha bekliyor. Bu hafta CNBC’nin “ETF Edge” programına verdiği röportajda “Bence bir erteleme daha olacak, ki bu açıkçası pek de kötü bir haber değil” dedi.

Bununla birlikte SEC, 23 Mayıs’taki kararında bir onay ya da ret şeklinde iki seçeneğe sahip olacak. Ancak bir ret, nihayetinde bir erteleme anlamına da geliyor.

Edelman, “Başlarında herhangi bir polis olmadan, yatırımcıları yatırım danışmanlığı topluluğunun dışında kendi başlarına gitmeye zorluyor çünkü topluluk onlara yardım edemiyor çünkü kuralların ne olduğunu bilmiyoruz. Ve kendilerini dolandırıcılık ve sahtekarlıkların içinde buluyorlar.” dedi.

İlgili Haber  Beklenen Kripto Para Davasında Onay Çıktı: Kullanıcılara 3 Milyar Dolar Dağıtılacak

Edelman ayrıca SEC Başkanı Gary Gensler’in yönetmelik yazmayı reddetmesini eleştirerek bunun “aslında tüketiciye yardım etmekten ziyade zarar verdiğini” belirtti.

Bu arada, Bitwise Asset Management’ın Baş Yatırım Sorumlusu Matt Hougan da yeni kuralları savunuyor. Hougan, “80 yıllık menkul kıymetler yasalarının bu dijital varlıklar, kripto ve 21. yüzyıl teknolojisi dünyasına tam olarak uymadığını” savundu. Hougan, herkesin yatırımcıların korunduğu ve inovasyonun güvence altına alındığı güvenli ve emniyetli bir platform istediğine inanıyor.

Bitwise’ın spot ethereum ETF’si için kendi başvurusu var ve Hougan bunun geleceği konusunda umutlu olmaya devam ediyor. “Kripto için ETF dönemine girdik. Bitcoin ETF’lerinin piyasaya çıktığını gördük. Yatırımcılar için yaptıkları harika şeyleri, maliyetleri düşürdüklerini, düzenlemeleri iyileştirdiklerini, emniyeti, güvenliği ve gönül rahatlığını artırdıklarını gördük. Ethereum’da da bunu başaracağımızı düşünüyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail