coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumEthereum'un saniyede 17.000 işlem yapabilmesi mümkün!

Ethereum’un saniyede 17.000 işlem yapabilmesi mümkün!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Geçtiğimiz günlerde Ethereum’un kurucusu olan Vitalik Buterin, Zcash tokeninin teknolojisi olan Zk-snarks kullanılarak saniyede 500 işlem yapılabileceğini ifade etmişti.

Ölçekleme problemleri ile boğuşan Ethereum‘un için bu sayı bile birçok kişiyi heyecanlandırmaya yetmişti. Ancak bu hafta içerisinde Ethereum araştırmacıları Ethereum’un ölçeklenmesinin “stark” temelli bir yan zincir çözümü ile saniyede 17,000 işleme kadar çıkabileceğini ifade etti. Bu oran Visa’nın saniyede yaptığı işlem sayısı ile hemen hemen aynı seviyede.

Bu uygulama sayesinde Ethereum ağının dışında tansfer işlemlerini yürütebilen bir dış zincir kurulacak. Bunun sayesinde on binlerce işlem yapılabilecek.

Bahsi geçen bu sistemler Ethereum’un açık kaynak geliştiricileri tarafından sunulan birçok ölçekleme çözümünden yalnızca öne çıkanları.

Halihazırda Ethereum ölçekleme problemleri ile boğuşuyor ve bu şekilde devam ederse gelecekte daha fazla kullanıcıyı kaldırabilecek bir güce sahip olmayacak. Bu nedenle çoğu analist Ethereum’un ciddi bir güncelleme almaması durumunda gelecekte kullanılmayacağını düşünüyor. Ancak ilerleyen dönemlerde ölçeklenebilirlik sorunlarını aşacak güncellemelerin gelecek olduğunu Ethereum geliştiricileri sık sık ifade ediyorlar ve çeşitli açıklamalarda bulunuyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları