Kripto HaberleriEthereumEthereum'un Yeni Büyük Güncellemesi Cancun İçin Tarih Netleşmeye Başladı!

Ethereum’un Yeni Büyük Güncellemesi Cancun İçin Tarih Netleşmeye Başladı!

Ethereum'un önündeki büyük güncelleme olan Cancun'un tarihine dair önemli bir gelişme geliştirici tarafından açıklandı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ethereum (ETH) topluluğu, yaklaşmakta olan ve blok zincirinin ölçeklenebilirliğini ve güvenliğini artırmayı amaçlayan Cancun ağ güncellemesinin kapsamını tartışıyor.

Ethereum ana geliştiricilerinin koordinatörü Tim Beiko, kapsamın genişletilmesine ilişkin gelecekteki görüşmelerin aşağıdaki beş Ethereum İyileştirme Teklifi (EIP) ile sınırlı olmasını önerdi: EIP 5920, 5656, 7069, 4788 ve 2530.

Beiko ayrıca, mevcut kapsamına göre güncellemenin “en az 5-6 ay uzakta” olduğunu söyledi ve daha fazla EIP eklenmesinin lansmanı daha da geciktirebileceğini ima etti.

Gerçekleştirilen Zoom toplantısında ETH geliştiricileri, güncelleme ve ETH’nin genel durumu hakkında konuştu.

İlgili Haber
Dev Apple Etkinliği Yaklaşıyor: Hangi Altcoinler Etkilenebilir? 8 Tanesini Sıraladık!

Görüşülen önemli konulardan biri, Ethereum akıllı sözleşmelerinde kullanılan “kendini imha” adlı bir kod işlevinin potansiyel olarak kaldırılmasıydı. Yapılan bir güvenlik analizi, bu işlevin kaldırılmasının çoğu uygulama için yönetilebilir ve hatta faydalı olabileceğini gösterdi. Ancak, bu değişikliğin belirli işlem türlerini nasıl etkileyebileceği konusunda endişeler dile getirildi.

Bu endişeleri ele almak için bir geliştirici, önemli ticaret faaliyetlerini etkilemeden kod yükseltmelerine izin verecek “setcode” adlı yeni bir yöntem önerdi.

Geliştiriciler ayrıca Ethereum ağının verimliliğini artırmayı amaçlayan “proto-danksharding” adlı başka bir önerideki ilerlemeyi de tartıştılar. Geliştiriciler, kuralların iyileştirilmesi ve bir sonraki test aşamasına hazırlık hakkında konuştular.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay