HaberlerKripto Para

Facebook Kripto Para Reklam Yasağını Kaldırıyor

Facebook aldığı son dakika kararına göre kripto para reklamları ile ilgili yasakları kaldırma yoluna gitmeye karar verdi. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olarak tanınan Coinbase’den yapılan açıklamada Facebook’ta reklam vermeye başlayacak oldukları ve bunun için yapılan görüşmeler sonrasında Facebook yönetiminin Coinbase reklamının yayınlanmasına karar verdiği ve onay aldıklarını açıkladı.

Kripto paralara dair yasaklar bir süre önce uygulamaya konulmuş ve Google dahil olmak üzere birçok internet sitesi ve sosyal medya devleri tarafından kripto paralar konusunda üst düzeyde tamamen katı yasaklar uygulanmaya başlamıştı. Hollanda ile Google’dan aynı gün açıklamalar yapılmış ve o gün kripto para fiyatlarında da sert açıklamalar dolayısı ile kritik seviyede düşüş olmuştu.

Reklamlar Artacak

Facebook sadece bir şirkete özel olarak mı kripto para reklamı yasağını uygulamaya koymayacak yoksa belirli oranda kripto para reklamlarına izin verecek mi? Bunu ilerleyen aylardaki süreç gösterecek. Henüz bugün 3 büyük teknoloji devi olan Google, Facebook ve Twitter kripto para reklamlarının yayınlanmasına izin vermiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu