HaberlerLibra

Facebook, Libra Projesi’nde Geri Adım Mı Atıyor?

Son yapılan açıklamaya göre Libra projesi yeniden tasarlanacak.

Facebook’un bir süre önce ortaya attığı Libra projesi bugüne kadar çok fazla tepkiyle karşılaştı. Kimi zaman proje üyelerinde yaprak dökümü yaşandı, kimi zaman “değersiz bir proje” olarak değerlendirildi. Özellikle ABD ve Avrupa’daki politikacılar Libra’nın global finans sistemini olumsuz etkilemesinden korkar bir tavır içerisindeydiler. Sonunda beklenen oldu ve Facebook söz konusu tepkilere daha fazla dayanamadı ve Libra ile ilgili yeni bir karar aldığını açıkladı. Buna göre projeyi yeniden tasarlamak yoluna gidilecek.

Bazı kaynaklara göre söz konusu değişim süreciyle beraber Libra artık belli başlı para birimlerinin dijital versiyonu şeklinde yeniden tasarlanacak. Bununla birlikte şu konuya da açıklık getirmek gerekiyor. Proje askıya alınmış değil, sadece reform sürecine girecek. Libra Association Kurumsal İletişim Müdürü Dante Disparte konuyla ilgili şöyle konuştu:

Libra Association olarak global bir ödeme ağı kurma hedefimizde herhangi bir değişiklik yok. Ayrıca projenin temel hatlarında da bir değişikliğe gidilmiyor.

Calibra Da Sekteye Uğradı

Normalde Libra cüzdanı Calibra’nın bu yaz hayata geçmesi planlanıyordu ancak bu son kararla Calibra için de ertelenme kararı alındı. Buna göre Calibra’nın açılışı Ekim ayına ertelenmiş oldu. Ayrıca küresel çapta hizmet vermesi beklenen cüzdanın kullanımı ciddi şekilde sınırlanacak olabilir çünkü hayata geçirildikten sonra sadece ait olduğu ülkelerin paraları için geçerli olma ihtimali var.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu