Kripto HaberleriAltcoinFantom (FTM) Neden Düştü?

Fantom (FTM) Neden Düştü?

Takip et

Merkezi olmayan uygulamalar ve dijital varlıklar için ve Ethereum’a bir alternatif sağlamak amacıyla oluşturulmuş açık kaynaklı bir akıllı sözleşme platformu olan Fantom (FTM), geçtiğimiz dönemlere baktığımızda piyasaya ve diğer altcoinlere kıyasla olduğundan fazla bir geri çekilme yaşadı.

Bu geri çekilmeye neden olabilecek sebep olarak merkezi ve topluluğa önemli katkılarda bulunan yazılım geliştiricisi aynı zamanda Güney Kore Fantom Vakfı’nın Teknoloji Konseyi’ne başkanlık eden Andre Cronje’nin kripto paralarına veda haberi bu ekosisteme bağlı çoğu projede’de geri çekilmelere sebebiyet verdi.

İlgili Haber
Efsanevi DeFi Mimarından Ayrılık Açıklaması: Yearn.Fi Dahil 25 Proje Kapatılacak!

Teknik açıdan değerlendirdiğimizde ise haberlerin de etkisi ile sert geri çekilme oluşan Fantom (FTM), yaklaşık %25 değer kaybetti.

17 Ocak tarihinden bu yana 1.30 seviyelerine kadar sert düşüş yaşayan  Fantom ( FTM ), önemli bölgesel destek seviyesinin üzerinde tutunmaya çalışıyor.

Aynı zamanda bu seviye üzerinde oluşturduğu ikili dip yapısı da dikkat çekmektedir.

Ocak tarihinden gelen eğik direncin kırılımı ile beraber hem 2.04 dolar önemli direnç bölgesi ve aynı zamanda ikili dip bölgesinin boyun çizgisine (neckline) denk gelmekte ve bu kırılımın gerçekleşmesi ile tekrardan yükseliş trendi akabinde üstteki belirtilen bölge seviyeleri takip edilebilir.

Aksi takdirde 1.3 ve 1.16 dolar bant seviyesinin aşağı yönlü kırılımının gerçekleşmesi ve bu bölgeyi direnç görevi olarak kullanması aynı zamanda düşüşlerin 0.90 dolar seviyelerindeki desteğe kadar geri çekilerek devam etmesini sağlayabilir.

Buna ilaveten fiyat günlük zaman diliminde hareketli ortalamaların MA (50/100/200) altında da hareket etmektedir.

Bu proje ile hem geliştiricilerin etkili olması hem de piyasanın toparlanması ile fiyata olumlu yansımalarını görebilmemiz mümkün olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları