Kripto HaberleriHaberlerFCA, 50 Kripto Para Şirketini Soruşturuyor!

FCA, 50 Kripto Para Şirketini Soruşturuyor!

Takip et

İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi (FCA) bugün yaptığı bir açıklamada 6 ayda kripto para işletmeleri ile ilgili 300’den fazla dava açıldığını söyledi.

FCA bu davalara ek olarak, kayıt yaptırmayan kripto para işletmelerine yönelik ceza soruşturmaları da dahil olmak üzere halihazırda 50 soruşturma bulunduğunu belirtti.

Söz konusu davaların dolandırıcılık olayları ile ilgili binlerce şikayet almasının ardından açıldığını belirten FCA, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“FCA, geçen yıl Nisan ve Eylül ayları arasında, olası dolandırıcılıklarla ilgili olarak 2020’deki aynı döneme göre yaklaşık üçte bir artışla 16.400 şikayet aldı.

FCA’ya bildirilen dolandırıcılık şikayetleri arasında kripto varlık dolandırıcılıkları en dikkat çekeni.

Bu kapsamda FCA’ya kayıtlı olmayan ve çoğu dolandırıcılık olabilecek olası kripto para işletmeleriyle ilgili 300’den fazla dava açıldı. Ayrıca yetkisiz işletmelere yönelik ceza soruşturmaları da dahil olmak üzere 50 soruşturma bulunuyor.”

FCA: “Dikkatli Olun, Araştırmanızı İyi Yapın!”

FCA’nın Piyasalar direktörü Sarah Pritchard dolandırıcılık olaylarının çok arttığına dikkat çekerek tüketicileri dikkatli olmaya davet etti:

“Tüketicilerin yatırım kararları verirken güven duyması gerekiyor ve bugün yayınladığımız veriler dolandırıcılığın ne kadar yaygın olabileceğini gösteriyor.

Yatırım yapmadan önce, gerçekte kiminle uğraştığınızı kontrol edin, FCA tarafından yetkilendirilip yetkilendirilmediklerini kontrol edin ve ortaya çıkabilecek riskleri anlamak için araştırmanızı yapın.”

Son olarak halihazırda FCA’ya kayıt yaptıran 33 kripto para firmasının olduğunu belirten FCA, 2 Mart tarihi itibariyle ise 22 kripto para firmasının geçici kayıtlarını onayladıklarını açıkladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları