Kripto HaberleriBitcoinFED Başkanı Jerome Powell Beklenen Konuşmasını Yaptı: İşte Bitcoin'in (BTC) İlk Tepkisi!

FED Başkanı Jerome Powell Beklenen Konuşmasını Yaptı: İşte Bitcoin’in (BTC) İlk Tepkisi!

Takip et

FED başkanı Jerome Powell, yatırımcıların merakla beklediği konuşmasını yapıyor. İşte Powell’ın konuşmasından satır başları:

  • FED fiyat istikrarından sorumludur. Enflasyonla mücadele bitmekten çok uzak. Faiz artırımlarının yavaşlaması gelecek ay mümkün.
  • Faiz artırım hızının bir süre ılımlı kalması mantıklı. Ancak kısıtlayıcı para politikasının bir süre devam etmesi gerekecek.
  • Tarihi tecrübelerimiz para politikasındaki aceleci gevşemeye karşı bizi uyarıyor.

Powell’ın açıklamalarının ardından Bitcoin grafiği yükseliş ile tepki verdi:

BTC fiyatında Powell’ın konuşmasının ardından gelen yükseliş.

BTC fiyatı bugün gece saatlerinde 17.000 doların üstüne çıkmıştı.

İlgili Haber
Bitcoin'de Gözler Powell'ın Açıklamalarına Çevrildi! Saat Kaçta Konuşacak? Beklentiler Ne?

Yatırımcılar Bugün Powell’ın Konuşmasını Bekliyordu

Yatırımcılar Powell’ın bugün Brookings Enstitüsü’nde yaptığı ve FED’in gelecekteki faiz artışlarına ilişkin düşünceleri hakkında daha fazla fikir verebilecek konuşmasını bekliyordu.

Fed’in bu ay içinde toplanması planlanıyor ve yüksek enflasyonu kontrol altına almak için art arda dört kez 0.75 puanlık faiz artışına gitmesinin ardından büyük ölçüde 0.5 puanlık daha küçük bir faiz artışı yapması öngörülüyor. Gelecekteki faiz artırımlarına ilişkin herhangi bir sinyal muhtemelen piyasaları yükseltecektir.

Independent Advisor Alliance’ın baş yatırım yetkilisi Chris Zaccarelli, konuyla ilgili değerlendirmesinde şunları söylemişti:

“Tüm gözler Başkan Powell’ın bugünkü konuşmasında olacak, ancak yeni bir dönüm noktası yaratacağına inanmıyoruz. Borsanın düşmesini istiyor ve enflasyonu tekrar kontrol altına almak için bir resesyona katlanmaya hazır.”

Yatırımcılar Çarşamba sabahı birbiriyle çelişen ekonomik raporlarla sarsıldı. Bordro işleme firması ADP, Ekim ayında beklenenden daha az iş ilanı bildirerek işgücünün daraldığına işaret etti. Ancak ABD Çalışma Bakanlığı da ay içinde iş ilanlarının düştüğünü belirtirken, hala çalışan sayısından daha fazla iş ilanı olduğunu söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları