Kripto HaberleriHaberlerFED Başkanı Kısa Süre Sonra Konuşacak! Bitcoin'de ve Piyasalarda Son Durum Ne?

FED Başkanı Kısa Süre Sonra Konuşacak! Bitcoin’de ve Piyasalarda Son Durum Ne?

Takip et

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmeye başlamasının ardından %20’lik bir yükselişle 45400$’a kadar yükselen Bitcoin 44.000$ seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

Dün bir meclis komitesinde konuşan FED başkanı Powell, bugün altı aylık ekonomik değerlendirmesini Senato’ya sunacak.

Bildiğiniz üzere FED’in Mart ayı toplantısında faiz artırımına gitmesi bekleniyor. Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşın petrol fiyatları üzerindeki etkisinin enflasyona yansıması ve bunun ekonomi üzerinde oluşturduğu tehditler FED’in Mart ayındaki toplantısının ana gündem maddesini oluşturacak.

Bu bakımdan Powell’ın bugün yapacağı açıklamalar yakından takip edilecek. Powell’ın konuşmasının TSi 18.00’da başlaması bekleniyor.

Piyasalarda Son Durum Ne?

Piyasalardaki bugünkü görüntüye baktığımızda, Rusya ve Ukrayna arasındaki 2. müzakere görüşmelerin başlayacak olması ABD vadelilerinin pozitif kalmasına katkı sağlamışa benziyor. Dün %2’lik bir ralli yaşayan ABD vadelilerinin bugün yatay bir seyirde devam ettiğini görüyoruz.

Müzakere masası kurulsa da Ukrayna’daki sıcak çatışmalar devam ediyor. Savaş şiddetlendikçe Petrol’ün fiyatı soğumuyor. Sabah saatlerinde 119$’a kadar çıkan Brent Petrol haber saatimiz itibariyle 111$’dan işlem görüyor.

Dün %11’lik bir yükseliş yaşayan ABD 10 yıllıkları %1.86 seviyelerinden işlem görürken, Dolar endeksi yeniden 97.6’nın üzerine çıktı.

17.30’da borsa açılışları ardından Powell’ın konuşması takip edilecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları