binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerFED Faiz İndirimi Yapacak Mı? Analistler Kripto Para Detayıyla Açıkladı

FED Faiz İndirimi Yapacak Mı? Analistler Kripto Para Detayıyla Açıkladı

Analistlerin bu yıl güçlü faiz indirimleri beklentisi giderek azalıyor. Peki bu durumda kripto para piyasasının etkisi ne?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Evergreen Gavekal’ın Baş Yatırım Sorumlusu David Hay, FED’in faiz indirimleri konusundaki şüphelerini dile getirerek, “Bir indirim yaapılacak, sonra bitecek ve ben bir tanesinden bile emin değilim” dedi.

Şirketin baş ekonomisti Louis-Vincent Gave, geçtiğimiz hafta kaleme aldığı bir blog yazısında, FED’in faiz indirimine gitme ihtimalinin, enflasyonun beklentileri aşması, akaryakıt fiyatlarındaki yükseliş, altının rekor seviyelere çıkması, kripto paralar ve hisse senedi piyasasının bazı bölümlerindeki “ateşli spekülasyon”, tahvil getirilerindeki artış ve dolardaki “değer kaybı” nedeniyle zayıfladığını ifade etti.

J.P. Morgan’ın küresel piyasa stratejisi ekibinin başkanı Marko Kolanovic, trilyonlarca dolar kâğıt üzerinde servet ekleyen gelişen hisse senedi ve kripto para piyasaları karşısında enflasyonu kontrol etme sorusunu gündeme getirdi. Kolanovic, tarihsel olarak gevşek parasal koşulların tüketici fiyat endeksi değerlerinde önemli artışlara yol açtığına dikkat çekti. Sonuç olarak Kolanovic, daha uzun süre yüksek faiz oranlarının yaşanabileceğini düşünüyor.

İlgili Haber  Binance Eski CEO'su Changpeng Zhao, Üzerinde Çalıştığı Projeyle İlgili Daha Fazla Detay Açıkladı

Birçok piyasa gözlemcisi gibi Hay ve Gave de FED’in Haziran ayında, siyasi kongreler ve başkanlık kampanyasının hızlanmasından önce bir faiz indirimi yapmayı tercih edebileceğini düşünüyor. Ancak FED’in politika değişikliklerini kamuoyuna duyurmaya başladığı 1994 yılından bu yana başkanlık seçimi yıllarına bakıldığında, Bespoke Investment Group, FOMC’nin faiz oranlarını %71.2 oranında sabit tuttuğunu ve %15,3 oranında artırdığını tespit etti. Faiz oranlarını %13.6 oranında düşürdüğü dönemler ise 2008 yılındaki finansal kriz ve 2020 yılındaki Covid dönemi oldu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail