BitcoinHaberlerKripto Para

FED Kripto Paraları Nasıl Etkileyecek? Morgan Stanley Raporu

Ünlü banka kripto para piyasasının zayıfladığını söyledi.

Bankacılık devi Morgan Stanley, yayınladığı bir araştırma raporunda merkez bankasının sıkılaştırma politikasının kripto para piyasası üzerinde baskı oluşturduğunu öne sürdü.

Amerikalı yatırım bankası, söz konusu raporunda düşük faiz oranlarının, merkez bankası bilançolarını genişlemesinin ve hükümet teşviklerinin artan kripto fiyatlarında etkili olduğunu fiyatların itici gücü olduğunu belirtti.

Morgan Stanley kripto para birimi araştırma başkanı Sheena Shah raporda şu ifadelere yer verdi:

“ABD Federal Rezervi ve diğer merkez bankaları bilanço genişlemelerini yavaşlatmaya ve piyasaları faiz artışlarına hazırlamaya çalıştıkları için kaldıraçlı kripto piyasaları artık zayıflıyor.”

Bitcoin’in piyasa değerini 2013 yılından bu yana takip ettiğini söyleyen Morgan Stanley, sosyal medyadaki perakende yatırımcı duyarlılığının da geçen yılın sonlarında azalmaya başladığını ifade etti.

Banka yatırımcı duyarlılığının azalmasında 2021 yılının Kasım ayında başlayan kripto piyasasındaki genel düşüşün etkili olduğunu düşündüğünü belirtti.

ABD’de artan enflasyon sonrası FED, sıkılaşmaya gidileceğinin sinyalini ilk olarak Kasım ayında vermişti. Enflasyonun hızlı bir şekilde artması, FED’in beklenenden erken parasal sıkılaşamaya gitmesi ve faizleri arttırması ihtimalini gündeme getiriyor.

Ocak ayı FED toplantısında verilecek mesajlar piyasasının gelecek dönemdeki görünümü için önemli olacak.

İlgili Haber
Bitcoin'de Bu Hafta ABD'den Gelecek Bu Veri Takip Edilecek!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Gökhan

Bu yorumu 15 yaşındaki çocukta yapar.


Başa dön tuşu