Bitcoin

FED Minneapolis Başkanından Sert Kripto Para Açıklaması: Yüzde 95’i Dolandırıcılık!

FED Başkanı, kripto paraları dolandırıcılık olarak görüyor.

Federal Rezerv Minneapolis Başkanı Neel Kashkari, kripto para sektörüne yönelik zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Kashkari, kripto para sektörünün ve özellikle lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) “çöp” olduğunu vurgulayarak bunların tamamen ponzi yani piramit yapıları olduğunun altını çizdi.

Kashkari, Kripto Paraları Düşman Belledi

Üst düzey yönetici, Big Sky zirvesinde yaptığı açıklamada özellikle Bitcoin’e yönelik sert ifadeler kullandı. Merkez bankası yöneticisi, bundan birkaç yıl önce dijital paralara yönelik umudunun çok daha fazla olduğunu belirtti. Şu an ise bunların %95 oranında dolandırıcılık, hype, boş gürültü ve kafa karışıklığından ibaret olduğunu belirten Kashkari, tepki çekti.

Kripto para sektörü bundan 5-6 yıl önce henüz tam olarak oturmamış ve birçok uzmana göre yakın vadede yok olabilecek bir trend olarak görülüyordu. Regülatörler bile o tarihlerde kripto paralara odaklanmadı ve bunların kendi kendilerini yok edecek varlıklar olduğunu düşündü.

Ancak şimdi durum değişiyor ve regülatörler kripto paralar konusunda adımlar atmaya başlıyor. Kashkari’nin eleştirilerinin tam da böyle bir dönemde gelmesi aslında önemli bir ipucu vermekte.

Kashkari’nin aksine ABD’de kripto paraları önemli birer varlık ve yenilik kaynağı olarak gören çok fazla regülatör ve üst düzey isim bulunuyor. Buna rağmen her yenilikte olduğu gibi buna karşı çıkanlar önümüzdeki günlerde de var olmaya devam edecektir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu