BitcoinHaberler

FED Üyesi Bitcoin’i “Dijital Altın” Olarak Tanımladı!

FED üyesinin Bitcoin yorumu yatırımcıları heyecanlandırdı.

Bitcoin 55500$’dan aldığı tepkiyle toparlanmaya çalışırken, FED üyesi Christopher Waller’ın Bitcoin açıklamaları gündeme bomba gibi düştü.

Şimdiye kadar FED kanadından Bitcoin ile ilgili en net tanımı Christopher Waller yaptı. Katıldığı bir toplantıda kendisine kripto para birimleri ile ilgili fikri sorulan Waller, “Bitcoin için en basit ifadeyle “dijital altın” diyebiliriz” dedi.

Kripto para birimlerinin insanların onlara değer verdiği için yükseldiğini ifade eden Waller, bir şeyin değerli olması için kullanışlı olmasına gerek olmadığını söyledi.

İnsanlar değer verdiği için kripto para birimlerinin yükseldiğini söyleyen Waller, kripto paraların sistem için bir tehdit oluşturmadığını da sözlerine ekledi.

Christopher Waller geçtiğimiz günlerde stablecoin düzenlemeleri hakkında konuşmuş ve borç verme faaliyetlerinin bankacılık gibi düzenlenmesine gerek olmadığını ifade etmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu