BitcoinHaberler

FED’e Kripto Para Uyarısı Geldi! Powell Senato’da Konuşuyor – Canlı Yayın

Powell konuşuyor.

Jerome Powell 4 yıldır ABD merkez bankasını yönetiyor. Dönemi sırasında patlat veren pandeminin ABD ekonomisi üzerindeki etkilerini ortadan kaldırmak için mücadele eden Powell zor bir dönemde görev yaptı.

Joe Biden kısa süre önce Powell’ı FED’i ikinci bir dönem için aday göstermişti. Bugün Senato’da Bankacılık Komitesi önünde konuşan Powell önemli açıklamalarda bulundu.

Açılış konuşmasında yüksek enflasyona vurgu yapan Powell, “Araçlarımızı ekonomiyi ve güçlü bir işgücü piyasasını desteklemek ve yerleşik olanlardan daha yüksek enflasyonu önlemek için kullanacağız.” dedi.

Powell’ın  senatoda konuştuğu sırada Bankacılık Komitesi Başkanı Senatör Sherrod Brown kripto paralarla ilgili bir uyarı yaptı.

“Fed, kripto para birimleri ve sabit paralar hakkında en önemlisi iklim değişikliği gibi ekonomik ilerlememizi tehdit eden sistemik riskleri ciddiye almalı.”

Powell’ın parasal istikrar ve FED’in gelecek politikaları ile ilgili açıklamaları piyasalarda dalgalanmaya neden olabilir. Konuşmayı aşağıdan canlı olarak izleyebilirsiniz.

Önemli gelişmeler için Twitter hesabımızı takip edin.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu