BitcoinHaberlerKripto Para

FED’in Faiz Artırımı Sonrası Bitcoin Ne Zaman Normale Dönecek?

Babel Finance araştırmacısı FED'in faiz artırımı ile Bitcoin arasındaki ilişkiyi inceledi.

Kripto para piyasasında ardı ardına yaşanan sert düşüşler sonrası bir türlü yükseliş trendine giremeyen Bitcoin’in ne zaman boğa koşusuna başlayacağını tüm kripto para yatırımcıları tarafından merak ediliyor.

Bazı analistler şu anda FED’in faiz artırımının fiyatlanmaya devam ettiğini bu nedenle satış baskısının süreceğini ancak faiz artırımları ile birlikte yönün yeniden yukarıya çevrileceğini düşünüyor.  Bunun bu kadar basit olmadığını düşünen analistler de var.

Kripto para finansal hizmetler sağlayıcısı olan Babel Finance araştırmacısı Robbie Liu, Bitcoin’in yükselişe geçeceği tarih ile beklentilerini CoinDesk’e anlattı.

Bitcoin ve FED’in faiz artırımlarıyla arasındaki korelasyona dikkat çeken Liu, şu ifadeleri kullandı:

“Piyasa FED’in faiz artırım hızına uyum sağladıktan sonra, hisse senetleri ve Bitcoin yükseliş trendine devam edecek. Yani 2022’nin ikinci yarısından sonra her ikisi de güçlü performans göstermeye devam edecek.”

Liu’nun bu görüşü kripto piyasasına hakim olan FED’in beklenen Mart faiz artırımından hemen sonra Bitcoin’in toplanmaya başlayabileceğine dair görüş ile uyumlu değil.

Hisse senetlerinin piyasa beklentilerinin aksini söylediğine vurgu yapan Liu, şunları söyledi:

“Bitcoin ve hisse senetleri arasındaki mevcut güçlü korelasyon, özellikle iki varlığın Aralık ayından bu yana senkronize düşüş eğiliminde olduğu da göz önüne alındığında, Bitcoin’in ilk faiz artışını takip eden üç ay içinde yukarı yönlü hareket etmesinin zor olabileceğine inanıyoruz.”

CoinMarketCap verilerine göre son bir hafta içerisinde düşüş yaşayan Bitcoin 37.500 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu