Kripto HaberleriAnalizFED'in Faiz Kararı Öncesi Bitcoin'de Son Durum Ne? Analistler Değerlendirdi!

FED’in Faiz Kararı Öncesi Bitcoin’de Son Durum Ne? Analistler Değerlendirdi!

Takip et

Bitcoin, yaklaşan FED faiz artırımı öncesinde yatırımcıların ürkekliği ve kripto para sektörüne yönelik daha sert düzenleyici incelemelerin etkisiyle bir haftadan uzun bir süredir en düşük seviyeye geriledi.

Dünyanın en büyük kripto parası son 24 saatte yaklaşık %4 değer kaybetti ve bu yazının yazıldığı anlarda CoinMarketCap verilerine göre 20.870 dolardan işlem görüyor.

İlgili Haber
Bitcoin'de Kriz Bitti Mi? Citi Son Araştırma Raporunu Açıkladı

27 Haziran Tarihindeki FED Toplantısı Bitcoin ve Kripto Paraları Etkileyecek

Gerileme, Bitcoin’de kalıcı bir toparlanma beklentilerine gölge düşürdü ve coini kabaca 19.000 ila 22.000 dolar arasında bir işlem aralığına geri döndürdü.

Çarşamba günü beklenen 75 baz puanlık FED faiz artışı öncesinde risk iştahı genel olarak geri planda, bu da likiditeyi azaltan sıkılaştırma döngüsünün bir parçasını oluşturuyor.

Bitcoin fiyatındaki haftalık değişimi gösteren CoinMarketCap grafiği.

Fairlead Strategies’in kurucu ortağı Katie Stockton, Bloomberg’e yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Geçtiğimiz birkaç hafta içinde bir miktar istikrar sağladık ve bu bazı insanlara belki de bir dibe vurulduğuna dair güven verdi. Biz o kadar ikna olmadık.”

Yükselen faiz oranları ve kripto hedge fonu Three Arrows Capital’inki gibi yüksek profilli iflaslar bu yıl dijital tokenları vurdu. Bitcoin 2022’nin başından bu yana %55 değer kaybetti.

OTC ticaret platformu Paradigm’da APAC kurumsal kapsam başkanı olan Patrick Chu, konuyla ilgili olarak düşüncelerin şöyle ifade etti:

“Makro etkenler insanların gerçekten long’a (yükseliş yönlü pozisyon) geçmesi için tersine dönmüş değil, ayı piyasası sıkışmaları her zaman çok acımasızdır.”

Oanda’da kıdemli piyasa analisti olan Edward Moya ise konuyla ilgili olarak Bloomberg’e şu açıklamaları yaptı:

“Artan jeopolitik gerilimler dolar için bir miktar temel destek sağlayabilir, bu da risk iştahını düşürebilir ve bu da kriptolar üzerinde baskı yaşatabilir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları