HaberlerMetaverse

Fidelity Yılmıyor: Şirket Metaverse ETF’si İçin SEC’e Başvurdu!

Fidelity bu kez de Metaverse ETF başvurusunda bulundu.

SEC denilince kripto para piyasası ile alakalı en akla gelen konuların başında ETF’ler geliyor. Geçtiğimiz yıl vadeli işlem Bitcoin ETF’sini onaylayan SEC, henüz bir spot Bitcoin ETF’sini onaylamış değil.

Bu ret kararlarından sonuncusu ise bugün geldi. Fidelty şirketinin Mayıs ayında yaptığı Bitcoin ETF başvurusu bugün SEC tarafından reddedildi.

İlgili Haber
SEC, Bir Bitcoin ETF'i Hakkında Daha Karar Verdi!

Başvuru yapan Fidelity, bu ret haberinin ardından yeni bir başvuruda bulundu.

Metaverse ETF’si İçin SEC’e Başvuru Yapıldı

Fidelity’nin yaptığı ETF’nin içeriği kripto para birimleri, blockchain teknolojisi ve dijital ödeme işlemleri ile ilgili faaliyetlerde bulunan küresel şirketlerin performansını temsil edecek.

Metaverse alanında kripto para birimleri ve dijital ödemeler hakkında SEC’ gelen ilk başvuru olan bu ETF’nin, kabul edilmesi halinde kripto para piyasası için son derece önemli olduğu vurgulanıyor.

Ancak Bitcoin spot ETF başvurularını reddeden SEC, buna gerekçe olarak piyasanın manipülasyonlara çok fazla açık olduğunu gösteriyor.

Aynı sebepten dolayı Fidelity’in yaptığı bu son ETF’nin de şu aşamada kabul edilmeyeceği öngörülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu