Kripto HaberleriBitcoinFidelity Yöneticisi Bitcoin Fiyatında "Çift Dip Formasyonu" Oluştuğunu Duyurdu!

Fidelity Yöneticisi Bitcoin Fiyatında “Çift Dip Formasyonu” Oluştuğunu Duyurdu!

Takip et

Fidelity Investments küresel makro direktörü Jurrien Timmer, Bitcoin’in grafiğinde bir çift dip formasyonu gözlediğini duyurdu.

Timmer’a göre aynı formasyon Bitcoin ilişkili hisse senetlerinin fiyat hareketlerinde de gözlendi. Bu tür hisse senetleri BTC fiyatına paralel seyretmesiyle tanınıyor.

Analistlere göre bir çift dip formasyonu genellikle ayıdan boğaya dönüşüm lehine ve yaşanacak bir yükseliş trendinin başlangıcı olarak yorumlanıyor.

Bitcoin fiyatında bugün bir sıçrama yaşanmış ve dünyanın en büyük kripto parası 10 Şubat tarihinden bu yana ilk kez 45.000 doların üstünü görmeyi başarmıştı.

BTC fiyatı böylelikle son bir haftada yaklaşık olarak %30 değer kazanmış oldu. BTC’nin bu etkileyici performansı, Rusya ve Ukrayna arasında başlayan savaşın ardından fiyatının 34.391 dolara kadar gerilemesinin ardından geldi.

Buna rağmen lider kripto para halen kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru olan 69.000 dolar seviyesinden yaklaşık olarak %36 daha düşük bir seviyeden işlem görüyor.

İlgili Haber
Bitcoin ve Kripto Paralarda Yaşanan Son Yükselişin Nedenleri Neler?

Kripto paranın yaşadığı son yükselişin Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan savaş ve Rusya’ya uygulanan yaptırımlar nedeniyle olabileceği düşünülüyor.

Bununla birlikte ABD’deki teknoloji şirketlerinin hisse senetlerinde de benzer yükselişler dikkat çekiyor.

Aynı Yönetici BTC Fiyatının 100.000 Dolara Tırmanacağını da İddia Etmişti

Fidelity yöneticisi Jurrien Timmer, geçtiğimiz ay yaptığı açıklamasında BTC’nin büyüme gidişatını teknoloji devi Apple’ınkine benzetmişti.

Geçtiğimiz senenin Ekim ayında ise yine aynı Fidelity yöneticisi, Bitcoin fiyatının önünde sonunda 100.000 dolara tırmanacağına inandığını söylemişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Insallah

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları