coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinFidelity Yöneticisi, Bitcoin Spot ETF Onayından Sonra BTC'de Beklediklerini Açıkladı

Fidelity Yöneticisi, Bitcoin Spot ETF Onayından Sonra BTC’de Beklediklerini Açıkladı

Fidelity yöneticisi Jurrien Timmer, X üzerinden yaptığı açıklamasında potansiyel Bitcoin Spot ETF onayları hakkında konuştu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Fidelity Küresel Makro Direktörü Jurrien Timmer, kısa süre önce Bitcoin Spot ETF onayının potansiyel etkilerine ilişkin görüşlerini paylaştı.

Timmer, Bitcoin konusunda çıkan SEC onayı söylentilerine rağmen, son fiyat artışının spekülatif ticaretten kaynaklanmadığının görüldüğünü belirtti. Yöneticiye göre bu durum, üç aydan daha kısa bir süredir elde tutulan BTC yüzdesinin düşüklüğünden de anlaşılıyor.

Jurrien Timmer: “Bitcoin Spot ETF Onaylandığında Fiyat Hareketi Çift Taraflı Olabilir”

Timmer’a göre, en az beş hatta on yıldır elde tutulan Bitcoin yüzdesi artmaya devam ediyor ve bu da bu uzun vadeli sahiplerin ETF onayı haberini satmak için beklemediğini gösteriyor.

Timmer ayrıca Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi piyasasındaki bazı kayda değer hareketlerin de altını çizdi. Timmer, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından tanımlanan Tüccarların Taahhüdü raporundaki (CoT) “varlık yöneticisi” kategorisinde tutulan Bitcoin sözleşmelerinin sayısını gösteren bir grafik de paylaştı. Yöneticiye göre grafik, BTC sözleşmelerine karşı artan bir ilgiyi gösteriyor ve Timmer bu pozisyonlardan bazılarının SEC’in harekete geçmesini beklediğini düşünüyor. Bu durumda, bu pozisyon sahipleri büyük duyuru nihayet geldiğinde spot almak için vadeli işlem satabilir.

İlgili Haber  Güney Kore'nin Popüler Kripto Para Borsası Bu Altcoini Listelediğini Duyurdu, Fiyatta Ani Yükseliş Yaşandı!

Ancak Timmer, bunun mutlaka bir “haberi sat” olayı olacağı anlamına gelmediğini, ancak fiyat hareketinin daha iki taraflı olabileceğini düşündürdüğünü açıkladı.

Timmer ayrıca, SEC’den gelecek herhangi bir yeni haberin, makro verilerin 2020-21’in likidite dolu günlerinden U dönüşü yaptığı bir döneme denk geleceğine dikkat çekti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail