bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBitcoinFidelity'den Jurrien Timmer Bitcoin’de 100.000$ İçin Tarih Verdi!

Fidelity’den Jurrien Timmer Bitcoin’de 100.000$ İçin Tarih Verdi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin’in fiyatı ve yaşanan dalgalanmalar kripto sektöründe her zaman sıcaklığını koruyan bir konu olmuştur.

Bitcoin’in gelecekte hangi seviyelerden işlem göreceği kripto analistleri ve Bitcoin destekçileri tarafından konuşulmaya devam ediyor.

Fidelity’nin Küresel Makro Direktörü Jurrien Timmer, yakın zamanda CNBC ile yaptığı röportajda Bitcoin’in 2023 yılında 100.000 $’dan işlem göreceğine inandığını söyledi.

Birçok analist gibi Bitcoin’in 100.000 $’a ulaşacağını savunan Timmer, diğer analistlerden faklı olarak bu hedef için daha uzun bir zamanın olduğunun altını çizdi.

Altın ile Bitcoin’in “aynı takımdaki iki farklı oyuncuya” benzediğini vurgulayan Timmer, aralarında aslında bir rekabetin olmadığını savundu. Lider kripto birimini altın ile değil, teknoloji devi Apple ile karşılaştırmayı tercih ettiğini belirterek devam etti:

“Apple ağı, değeri ve boyutuyla karşılaştırdığım başka bir çalışmam var.”

Bitcoin Dolar Hegemonyası İçin Bir Tehdit Mi?

CNBC muhabirinin El Salvador gibi ülkelerin Bitcoin’i benimsemesi hakkındaki yorumunu sorduğunda Timmer şöyle yanıt verdi:

Bitcoin’in doları veya doların rezerv durumunu gerçekten tehdit ettiğini düşünmüyorum. Rezerv para birimi olarak doların hegemonyasının risk altında olduğuna inanmıyorum.

Timmer, gelecek yıllarda Bitcoin’in benimsenmesi artsa da Bitcoin’in bir şekilde ABD dolarına bağlı kalacağını da sözlerine ekledi.

Bitcoin cephesinde SEC’den gelen olumlu ETF haberi Bitcoin’in fiyatında bir hareketlenmeye neden oldu.  Lider kripto birimi şu anda 60.300 $ seviyelerinden işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları