AltcoinAnaliz

Filecoin Patlamaya Hazırlanıyor! FIL Teknik Analizi

Filecoin'deki veriler yükseliş beklentilerini kuvvetlendiriyor.

Yeni yılla birlikte yatay hareketlerine devam eden Bitcoin’de gözler yeni haftaya çevrildi. Bitcoin’deki belirsizlik altcoinlerdeki yükselişleri sınırlandırsa da bazı altcoinlerde güzel formasyonlar oluştuğunu görüyoruz.

2021 yılı içerisinde 10x’lik yükselişi ile 240$’a kadar yükselen ve pek çok yatırımcısını memnun eden Filecoin (FIL) şu sıralar zirvesinin %85 altında işlem görüyor.

Teknik olarak baktığımızda hareketli ortalamaların altında işlem gören bir Filecoin olduğunu görüyoruz.

Günlükte ortalamaların altında olması negatif bir veri olsa da, fiyatın zirvesinden aşırı uzaklaşması ve önceki akümülasyon bölgelerine yaklaşması nedeniyle orta vadeli olarak değerlendirilebileceğini düşünüyoruz.

Düşen trendin kırılımı ve re-testi de yükseliş beklentilerimizi kuvvetlendiriyor. Düşen trendin kırıldığını RSI’da da görebiliyoruz.

Bu noktada fiyat kısa vadede düşen bir trend içerisinde akümüle olmaya devam ederken, RSI’da yükselen bir trend (mor çizgi) olduğunu görüyoruz. Bu pozitif uyumsuzluk önümüzdeki haftalarda sert bir yükseliş gelebileceğine dair beklentilerimizi kuvvetlendiriyor.

Önceki fiyat hareketlerine baktığımızda benzer bir uyumsuzluğun fiyatın 10x yapmadan önceki akümülasyon bölgesinde de yaşandığını gözlemliyoruz.

Bu tarz durumlarda akümülasyonun ne kadar daha devam edeceğini bilemediğimizden, parçalı olarak  alım yapmak olası bir geri çekilmede fırsatları değerlendirmek için faydalı olabilir.

Bitcoin’deki olası bir geri çekilmeye karşı 32.5$ altı 4 saatlik kapanışta stop olmak gerekir.

Bu seviye tahmin ettiğimiz gibi dipse, Fibonacci seviyelerine göre olası dirençleri grafikten inceleyebilirsiniz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu