BitcoinHaberler

Financial Times: “ABD Ekonomisi Yangın Yeri! Bitcoin (BTC) Güvenli Liman Olabilir”

ABD'nin ekonomi yönetimi Bitcoin'i besliyor.

Bitcoin’e olan ilgi her geçen gün artarken, ekonomistler bu yükselişin nedenlerini çözümlemeye çalışıyor. Bitcoin’e büyük bir balon gözüyle bakan ve zamanında eleştiren bir çok kurumun bugün Bitcoin’e maruz kalmayı değerlendirdiğini gözlemliyoruz.

Dolar Zayıflıyor

Zamanında Bitcoin’i büyük bir balon olarak nitelendiren ana akım medya kuruluşlarından İngiliz Financial Times’ın son günlerde manşetten Bitcoin haberleri yaptığını paylaşmıştık. Financial Times’ta yayınlanan bir makalede Bitcoin’in yükselişi ve ABD ekonomisi arasında illiyet bağı incelendi.

Makalede BTC’nin ve kripto paraların yükselişinin temel nedeni olarak FED’in para politikası ve ABD dolarının zayıflaması gösteriliyor.

Rana Foroohar’un kaleme aldığı makalede zayıf dolar politikalarının hakim olduğu bir dünyada kripto paraların kendilerine bir alan kazanacağı belirtiliyor.

Altın’ın Geçmişine Benziyor

Bitcoin’in sert fiyat hareketlerini 1920’li yıllardaki altın fiyatlarının dalgalanmasına (o dönem mark cinsinden fiyatlanıyordu) benzeten Foroohar, Bitcoin’i bir balondan çok ABD ekonomisi için “yangın alarmı” olarak görüyor.

Bitcoin Güvenli Liman Olabilir

Donald Trump’ın başkanlığı döneminde uygulanan politikalar nedeniyle ABD’ye olan güvenin azaldığını belirten Foroohor, bu durumun rezerv para birimi olarak saklanan doların istikrarına yönelik güveni de azalttığını ifade etti.

“ABD hükümeti para politikasını değiştirmez ve daha fazla borçlanırsa, dolar değer kaybetmeye devam edecek. Bu durumda Bitcoin güvenli liman haline gelebilir.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu