bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriSponsorluFinansın Değişen Yüzü: Kripto Paralar İle Kişiler Arası Ticaret

Finansın Değişen Yüzü: Kripto Paralar İle Kişiler Arası Ticaret

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Teknoloji çağını yaşadığımız 21. yüzyılda her şeyin değiştiği gibi finans sisteminde de önemli değişiklikler olmaya devam ediyor. Kripto paraların ortaya çıkmasından sonra “para” kavramı dünyada evrimleşmeye başlamış durumda.

Kurulu olan finans sisteminde tüm paranın yüzde 90’ının dünyadaki insanların sadece yüzde 5’lik bir kesiminde olduğu bilinmektedir. Bu bir avuç insan tüm para ekosistemini şüphesiz elinde bulunduruyor ve finans dünyasında istediği gibi at koşturabiliyor. Bu duruma dur demek için ortaya çıkan kripto paralar kullanıcılara hiçbir aracı kurum olmadan paralarını harcamalarını sağlıyor.

Bitcoin’in ortaya çıkması ile beraber P2P yani kişiler arası transfer sistemi ile -hiçbir finans kuruluşuna veya kuruma bağlı kalmadan- kullanıcılar para transferi yapabilmeye ve alışveriş yapabilmeye başladı.

Hiçbir devlet, kurum veya kuruluşa bağlı kalmadan insanların özgür bir şekilde parayı kullanabilmesinin önünü açan Bitcoin, özellikle ekonomik yaptırımlara maruz kalan tüm dünya ülkelerinde her geçen gün daha fazla kullanılıyor. Özellikle Türkiye’de ekonomik yaptırımlar ile doların yükselmesi sonrasında artan Bitcoin talebi her geçen gün daha etkin bir rol oynuyor. Diğer banka kuruluşları gibi tatil günleri farketmeksizin 7/24 alım satımı yapılabilen kripto paralar sadece günlük kullanıcı ve yatırımcı için değil kurumlar için de büyük bir kolaylık ve özgürlük sağlıyor.

Örneğin Türkiye’deki resmi tatillerde bankalar kapalı kaldığı için para transferi ve ticaret resmen durma noktasına geliyor. Ancak Bitcoin’de herhangi merkezi sistem yapısı olmadığı ve hiçbir kuruluşa gerek kalmadan kullanıcılar kendi arasında işlem yapabildiği için bu sorunların üstesinden kolay bir şekilde kripto paralar ile gelinmiş olunuyor.

Eskiden zor olsa da artık ulaşmanın ve satın almanın çok kolay olduğu Bitcoin, birçok merkezden temin edilebilir. Tabi bunların arasında en güvenilir ve kolay olanını bulmak çok önemli. Bitcoin satın almak için 300’den fazla seçenek sunan Paxful platformundan banka havalesi, amazon hediye kartı, steam hediye kartı gibi binlerce seçenek ile kolay ve güvenilir bir şekilde Bitcoin alabilirsiniz. Örneğin Türkiye’de şu an için kullanılamayan Paypal gibi ödeme yöntemleri için de Paxful’u kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bitcoininiz karşılığında Paypal ödemesi istediğinizi belirtmek. Böylece Paypal ödemenizi bitcoinizi almak isteyen birine yaptırmış olursunuz.

Sonuç olarak her geçen gün daha fazla gelişen teknolojide dünya artık büyük bir yer değil. Artık basit bir kullanıcı bile yurt dışı işlemlerini veya alışverişlerini büyük komisyon tutarları kesen bankalar ve bilindik yöntemler ile yapmayı tercih etmiyor. Dünyadaki tüm para akışını merkeziyetsiz bir şekilde kolay, güvenilir ve çok hesaplı bir şekilde 7/24 yapılması imkan sağlayan Bitcoin, artık tüm dünyada bir ihtiyaç haline gelmiş durumda. Paxful gibi çeşitli yollarla Bitcoin alınmasını güvenli ve hızlı bir şekilde alınmasını sağlayan platformlar bu teknolojisinin yaygınlaşmasında önemli rol oynuyor.


Sorumluluk Reddi Beyanı: Bu içerik sponsorlu bir makaledir. Bitcoinsistemi.com, yukarıda yer alan bilgilerden veya yazıda adı geçen herhangi bir ürün ya da alınacak hizmetten doğabilecek hasar veya olumsuzluklardan sorumlu değildir. Bitcoinsistemi.com, yazıda adı geçen şirket ile ilgili okuyuculara bireysel olarak araştırma yapmalarını önermekte ve tüm sorumluluğun kişinin kendisinde olduğunu hatırlatmaktadır.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları