AnalizBitcoinKripto Para

Fırtınaya Hazırlanın! – “Bitcoin Fiyatı 2 Haftaya Kalmaz 20.000 Dolar…”

Bitcoin fiyatı nereye doğru yönelecek?

Bitcoin fiyatı son dönemde yatırımcılarına öyle bir kazanç sağladı ki bu kazancı son dönemde sağlayabilen başka hiçbir yatırım aracı yok. Bitcoin hakkında ne düşündüğünüzü bir kenara bırakın ve bu dönemde en çok kazandıran yatırım aracı araştırması yapın. Biz size sonucunu söyleyelim: Bitcoin en çok kazandıran yatırım aracı oldu. Altın ortalama 2020 yılında %25 oranında kazandırırken, Bitcoin ise %110’un üzerinde kazanç sağlayan yatırım aracı oldu.

Ancak bu yatırım aracının artık riskli bir yatırım aracı olduğunu biliyor olmalısınız. Hâlâ bilmiyorsanız bile bu dakika öğrenmiş oldunuz, öğrenmelisiniz de! Bitcoin güzel bir yatırım olabilir ancak sizin için bu yatırım aracı tehlikeli de olabilir. Altın, dolar, borsa ve hisse senetleri arasında en büyük hızla düşebilecek ve yine en büyük belirsizliğin olduğu yatırım aracı her zaman istisnasız Bitcoin’dir.

Bitcoin en güvenilir yatırım aracı olmadı, olmayacak. Dünyanın en güvenilir yatırım aracı rezerv para birimi olan ve Bitcoin’in de arkasında rezerv para olarak bilinen dolar olmaya ve en güvenilir maden olarak altın gücünü korumaya devam edecek, en azından şimdilik…

Ama bunlar demek değildir ki “Bitcoin’e yatırım yapılmaz!” Hayır, Bitcoin’e yatırım yapılabilir. Hatta çok kısa süreli yatırımlardan öyle büyük kazançlar elde edilebilir ki diğer hiçbir yatırım aracı bu kadar kısa süre içerisinde Bitcoin yatırımının kazandırdığı kadar kazandıramayabilir.

Sonuca Geçelim! – Bitcoin Fiyatı Ne Olacak?

Bitcoin fiyatının ne olacağı konusunda bu dönemde çok önemli senaryolar var ve biz Bitcoinsistemi.com olarak bu senaryoların hepsini bir araya getirdik. Şimdiden uyarmış olalım; bunlar bir senaryo ve ne kadar doğru olup onu hiçbirimiz bilemeyiz, sadece zaman gösterir.

20.000 Dolar Beklentisi

Gelecek hafta içerisinde Bitcoin fiyatı ile ilgili en önemli beklenti 18.000 doları görmesi. Ancak bunun öncesinde 16.500 dolar beklentisinin çok daha fazla beklendiğini belirtmiş olalım. Bitcoin fiyatı öncesinde 16.500 dolar direncini kırmak zorunda ki bu direnç 17.000 dolar direnci kadar zorlu, hatta daha zor bir direnç engeli olabilir.

Bu engeli kırabilmesi için yatırımcıların taleplerinin yetersiz kalabileceği, bunun yanında balinaların taleplerinin büyük önem arz ettiği belirtiliyor. 16.500 doların ardından ise 17.000 dolar direnci yatırımcıları biraz da olsa zorlayacak en büyük direnç engellerinin başında yer alıyor.

İlgili Haber
Bitcoin'deki (BTC) Önemli Seviyeler Neler? 20.000 Doların Önündeki En Büyük Engel Ne?

Yükseliş yönünde olumlu tahminler pozitif olursa önümüzdeki hafta 18.000 doların görülmesi ve bir sonraki hafta Bitcoin fiyatının kısa süre içerisinde 20.000 dolar rekorunu kırması bekleniyor. Tahminler gelecek hafta sonuna doğru bile Bitcoin fiyatında 20 bin dolar tarihi rekorunun kırılabileceğini, büyük birkaç balina eylemi ve kurumsal yatırımcı haberinin 21 bin doların üzerinde fiyatın görülmesine bile yardımcı olacak unsurlar olabileceğini gösteriyor.

Düşecekmiş Gibi Hareket Edin

Ancak bu dönemde biraz riskler olduğunu unutmayın ve Bitcoin fiyatının gelecek 2 hafta içerisinde 20 bin doları aşacakmış gibi değil de 14 bin dolara doğru düzeltme yapacakmış gibi hareket edilmesini öneren analistler, “Düşecekmiş gibi hareket edin. Eğer yükselirse zaten sizindir ve kazancınız sizinledir. Düşecek gibi hareket ederseniz hem kaybetmezsiniz, hem de olası negatif durumda üzülmezsiniz.” diyor.

Bu sebeple özellikle sert hareketlerin yaşandığı bu dönemlerde muhakkak stop limit emirlerini kullanmak ve alım yapmak için destek seviyeleri, satım yapmak için ise direnç seviyeleri kullanmak çok önemli.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu