HaberlerKripto Para

Fitch’den Kripto Para Raporu: “Daha Fazla Kurumsal Yatırımcı Gelebilir!”

Fitch Ratings kripto para sektöründeki kredilere ilişkin bir rapor yayımladı.

Dünyaca ünlü derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings kripto para sektöründeki kredilere ilişkin bir rapor yayımladı.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günler kripto para kredi kuruluşu BlockFi SEC ile anlaşarak 100 milyon dolar ödemeyi kabul etmişti. Bu anlaşmanın bir parçası olarak BlockFi,  SEC’e kayıt yaptıracak ve yeni kripto para kredi ürünlerini ABD’li müşterilere sunabilecekti.

İlgili Haber
BlockFi, Yüksek Getirili Kripto Para Ürünü İçin SEC'e Kayıt Yaptıracak!

Bu gelişmenin kripto para sektörü için önemli bir adım olduğunu düşünen Fitch analistleri, bugün yayınladıkları bir raporda bu anlaşmanın sektör üzerindeki etkilerinin olumlu olacağını kaydetti.

“BlockFİ ve SEC arasındaki anlaşma merkezi dijital varlık firmalarının düzenlemelere uyumunu artırabilir. Fitch bunun kripto para sektörü firmaları için daha net düzenlemeler sunacağını ve sektör için olumlu olacağını düşünüyor.”

Raporda kripto para ekosistemindeki mevduat faizlerinin çok daha yüksek olduğu ancak hesapların sigortalı olmadığı için bazı riskler barındırdığı belirtildi.

Raporda, BlockFi’nin SEC’e kayıt yaptırmasının düzenleyici netlikle birlikte daha fazla kurumsal yatırımcıyı kriptoya çekebileceği belirtildi.

Düzenleyici netlik olmaması nedeniyle Nexo ABD’li müşterilerine yönelik politika değişikliğine gitmiş, Coinbase, Gemini, Voyager Digital ve Celsius gibi şirketler ise kredi ürünlerini askıya almıştı. BlockFi’nin SEC’e kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından yüksek APY’yi krediler için daha fazla talep gelebileceği ifade edildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu