Kripto HaberleriHaberlerFiyatı Yüzde 15 Düşen Altcoine Dolandırıcılık Suçlaması!

Fiyatı Yüzde 15 Düşen Altcoine Dolandırıcılık Suçlaması!

Takip et

Kripto piyasasında yaşanan sert düşüşler bazı şirketleri riske sokuyor. Bu dalgalanmalardan en fazla etkilenen şirketlerden birisi de bilindiği gibi kripto para borç alma ve verme şirketi olan Celsius Network.

Ciddi mali sıkıntılar yaşaması sebebiyle birçok iddiaya konu olan Celsius, şimdide eski çalışanı tarafından şok suçlamalar ile karşı karşıya kaldı.

Kripto para borç verme platformu Celsius eski bir çalışanı tarafından dolandırıcılıkla suçlandı.

Eski çalışan, Celsius’un piyasaları manipüle etmek ve CEL tokeninin değerini artırmak için müşteri mevduatlarını kullandığını iddia ediyor.

CEL token ise bu iddialar ortaya atıldıktan sonra yüzde 22’lik ani bir düşüş yaşadı. Bu düşüşle beraber günlük kayıp yüzde 15 oldu.

Celsius Krizinde Neler Olmuştu?

Celsius, kripto para piyasa koşullarını gerekçe göstererek Haziran ayından itibaren para çekme işlemlerini ve tüm hizmetlerini durdurdu. Bu durum şirketin iflas etmesi korkusunu yaşatarak tüm piyasanın olumsuz etkilenmesine neden oldu.

Korkulu günler geçiren Celsius dün akşam saatlerinde Maker protokolüne olan borcunun kalan 41,2 milyon dolarlık kısmını daha ödeyerek tasfiyeden kurtuldu. Böylelikle likidite kriziyle mücadele eden şirketin 448 milyon dolar değerindeki 21.962 WBTC’si serbest kaldı.

Celsius, serbest bırakılan teminatını aldıktan sonra yaklaşık 500 milyon değerinde 24,262 WBTC’yi FTX borsasına gönderdi.

İlgili Haber
Celsius, Kripto Para Borsası FTX'e 500 Milyon Dolarlık WBTC Gönderdi! İşte Detaylar
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları