Kripto HaberleriBitcoinFOMO Henüz Başlamadı! Bitcoin'de Kısa Vadeli Hareketlere Dikkat!

FOMO Henüz Başlamadı! Bitcoin’de Kısa Vadeli Hareketlere Dikkat!

Takip et

Bitcoin’e ilişkin ETF beklentisi fiyatın %40 oranında yükselmesine katkı sunarken, perakende yatırımcıların henüz bu ralliye ikna olmadığını gözlemliyoruz.

Bitcoin’de önceki zirveler yatırımcıların fırsatı kaybetme kokusuyla (FOMO) bilinçsizce alım yaptığı dönemlerde geldi. Zira büyük balinaların topladıkları malı boşaltmaları için böyle bir döngüye ihtiyaç duyuluyor.

Google Trends verilerine baktığımızda fiyattaki sert yükselişe rağmen, yeni yatırımcıların ilgilerinin düşük olduğunu gözlemliyoruz. Bu tablo Bitcoin’deki yükselişin devam edebileceğine dair güçlü bir sinyal veriyor. Zira dünkü haftalık kapanış ile Bitcoin bir önceki zirvenin üzerine çıkmayı başardı ve daha yüksek bir tepe yaptı.

Zirvelerin fırsatı kaybetme korkusunun pik yaptığı anlarda geldiğini düşündüğümüzde, bu veriler tepenin henüz görülmemiş olabileceğini düşündürüyor. Haftalıkta daha yüksek bir tepe yapmamıza rağmen, FOMO istenen seviyelerde değil. Ana akım medyanın ve yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgilerinin yeniden artması ve balinaların malı boşaltması için fiyatın yeni zirvelere ulaşmasına ihtiyaç duyulabilir.

Bu yaklaşım fiyatın sürekli yükseleceği veya ara düzeltmeler yapmayacağı anlamına gelmez. Bu noktada oluşan tepelerin ve diplerin bir öncekilerde yüksek veya düşük olmasına göre trendin yönü tayin edilerek işleme girilmeli. Her ne kadar haftalık kapanış bir önceki zirvenin üzerinde yapılarak boğa sinyali verilmiş olsa da, alt zaman dilimlerinde RSİ’da negatif uyumsuzluklar olduğunu görüyoruz. Bu veride kısa vadede gelebilecek düşüşlere karşı hazırlık olmamız gerektiğini hatırlatıyor.

Kimse Bitcoin’de kısa vadeli yönü bilmiyor, düştükçe alacak kadar paranız, yükseldikçe satacak kadar malınız olduğu sürece oyunda kalmaya devam edebilirsiniz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları