HaberlerKripto Para

Fransa Cumhurbaşkanı’ndan Kripto Para Açıklaması!

Emmanuel Macron, Web3 ve kripto paralar hakkında konuştu.

Fransa’nın halihazırdaki Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, yaklaşan seçimlerden önce günden güne gelişen dijital ekonomi ve kripto paralar hakkında konuştu.

Fransa’nın yerel yayını The Big Wale ile röportaj yapan Macron, son zamanların popüler teknolojisi Web3‘ün bir ihtiyaç ve fırsatı temsil ettiğine inandığını belirterek söze başladı.

“Web3 teknolojisi hem bir ihtiyacı hem de kaçırılmayacak bir fırsatı temsil ediyor. Fransa ve Avrupa’ya web’in gelecek nesillerine liderlik etmesi için bir fırsat sunuyor.

Ama Web3’ün aynı zamanda sosyal ve toplumsal bir meydan okuma olduğunu da düşünüyorum. Bu bağlamda hızla gelişen teknolojinin toplumun ve ilerlemenin hizmetinde kalmasını sağlamak zorundayız.”

Kripto para endüstrisinin hayatımızda önemli bir yeri olduğunu kabul eden Makron, Avrupa Birliği’nin bu alandaki regülasyon çalışmalarını desteklediğini belirtti.

Bu bağlamda gelişmeye ve büyümeye devam eden kripto para sektörü hakkında da düşüncelerini aktaran Fransa Cumhurbaşkanı şunları söyledi:

“Özellikle genç nesiller arasında kripto para sektörüne karşı çok büyük bir ilgi olduğunu görüyorum.

Ancak ben kendi kendini düzenleyen bir finans sektörüne inanmıyorum. Bu konuda daha net ilke ve kurallara ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.

AB parlamentosunun kripto düzenlemeleri ile ilgili MİCA taslağını destekliyorum ve MİCA’da hızlı ilerleme sağlanmasından yanayım.

Fransa, MİCA düzenlemesinin yeniliği engellememesine ve teknoloji açısından mümkün olduğunca tarafsız kalmasına çok dikkat edecektir.”

Son olarak dijital Euro konusuna da değinen Emmanuel Macron kripto para sektörüne yönelik regülasyon çalışmalarının Avrupa Birliği’ni dijital euro konusunda çok daha hızlı hareket etmeye yönlendirmesi gerektiğini söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu